Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Bir Yanda Kar, Bir Yanda Güneş

Bir Yanda Kar, Bir Yanda  Güneş
Muğla’nın Köyceğiz İlçesi’nin yüksek kesimleri beyaz örtü ile kaplanırken, Ortaca’da yüzünü gösteren güneş, bahardan kalma bir gün yaşattı. Hafta sonu kimileri kar topu oynamak için Köyceğiz’i, kimileri de güneşli havanın keyfini sürmek için Ortaca sahillerini tercih etti.

 

Son haftalarda aşırı soğuk, karlı ve yağmurlu havaların etkili olduğu Köyceğiz ve Ortaca’da hafta sonu ise sıcaklıklarda artış oldu.
 
Özellikle bugün Ortaca’da bahardan kalma bir gün yaşandı. Sıcaklığın 15 derecenin üstüne çıktığı bölgede pek çok vatandaş haftasonu tatilini de fırsat bilerek, piknik alanları ile deniz kenarlarına akın etti. Dalyan İztuzu Plajı ve Sarıgerme halkın en çok tercih ettiği yerlerin başında yer aldı. İztuzu ve Sarıgerme’deki tesislerine gelen vatandaşlar, piknik yaptı, balık tutup, sahilde gezdi. Hafta boyunca güneşli havanın devam etmesi bekleniyor.
 
Sıcak havasıyla tatilcilerin tercih ettiği Köyceğiz de ise bu defa kar keyfi yaşandı. Ortaca’ya 11 kilometre mesafedeki Köyceğiz’in 900 rakımlı Ağla ve Çövenli yaylalarında 30 santimetreye kadar ulaşan kar, bölgeyi beyaza bürüdü. Birçok kişi bölgeye akın ederek karın keyfini çıkarırken, yaylada kar topu oynayıp, kardan adam yaptı.
 
Köyceğiz Ağla ve Çövenli yaylalarında kar keyfi yaşayanlar, "Muğla’da bir günde 2-3 mevsimi aynı anda yaşayabiliyorsunuz. Şimdi burada kar oynarken çok değil yarım saat ötede İztuzu ve Sarıgerme sahillerin de güneşli ve güzel bir günle karşılaşıyorsun. Bu doğanın Muğla’ya armağanı" dedi.

Yayın Tarihi : 24.01.2016 : 18:46

Etiketler : Bir    Yanda    Kar    Güneş    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

9078
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN