Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Uğur Mumcu, Saldırıya Uğradığı Evinin Önünde Anıldı

Uğur Mumcu, Saldırıya Uğradığı Evinin Önünde Anıldı
Gazeteci ve yazar Uğur Mumcu, 23’üncü ölüm yıl dönümünde, saldırıya uğradığı Ankara’daki evinin önünde düzenlenen törenle anıldı.

 

Uğur Mumcu, ölümünün 23’üncü yılında, bombalı saldırıya uğradığı ve kendi adı verilen sokaktaki evinin önünde anıldı. Törene Uğur Mumcu’nun eşi Güldal Mumcu’nun yanı sıra bazı CHP milletvekilleri ve sevenleri de katıldı. Güldal Mumcu ve CHP’li vekiller, kortej oluşturarak sokakta bulunan anıta çelenk bıraktı. Mumcu’yu anmaya gelenlere sokağın girişinde karanfiller dağıtıldı. Anma etkinliğine katılan birçok kişi, Mumcu’nun anıtına karanfil atarak mum yaktı ve türküler söyledi. Uğur Mumcu’nun suikaste uğradığı yerde saygı duruşunda bulunulmasının ardından tören sona erdi.
 
SEVENLERİ UĞUR MUMCU PARKI’NA YÜRÜDÜ
 
Gazeteci Uğur Mumcu ölümünün yıl dönümünde Ankara’nın Yenimahalle İlçesi’nde de anıldı. Batıkent Metro Durağı’nda toplanan kalabalık, Uğur Mumcu Parkı’na yürüdü. Uğur Mumcu Parkı’ndaki törene Yenimahalle Belediyesi Başkan Vekili Mehmet Kartal, Atatürkçü Düşünce Derneği Batıkent Şube Başkanı Ali Karamahmut ve Meclis üyeleri katıldı.

Yayın Tarihi : 24.01.2016 : 16:10

Etiketler : Uğur    Mumcu    Saldırıya    Uğradığı    Evinin    Önünde    Anıldı    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

1454
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN