Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Uğur Mumcu Narlıdere’de Anıldı

Uğur Mumcu Narlıdere’de Anıldı
Gazeteci yazar Uğur Mumcu, bombalı suikaste kurban gitmesinin 23. yıldönümünde İzmir’de, Narlıdere Belediyesi’nin düzenlediği törenle anıldı.

 

Narlıdere Limanreis Mahallesi’nde bulunan Uğur Mumcu’nun heykeli başında düzenlenen törene, Narlıdere Belediye Başkanı Abdül Batur, CHP İzmir milletvekilleri Atila Sertel, Ali Yiğit, Tacettin Bayır, İzmir Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Misket Dikmen, Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) Narlıdere Şube Başkanı Yüksel Gezen, CHP Narlıdere İlçe Başkanı Şahin Fırat, muhtarlar, partililer ve Narlıdereliler katıldı.
 
Açılış konuşmasını yapan Narlıdere ADD Başkanı Yüksel Gezen, "Türkiye Cumhuriyeti, çağdaşlaşma yolunda her türlü engel ve sorunları aşarak yolunda devam edecektir. Laik Cumhuriyeti ve Atatürk devrimlerini korumak ve savunmak yolunda kaybettiğimiz Uğur Mumcu gibi nice şehitlerimiz unutulmayacak ve eninde sonunda Cumhuriyet kazanacaktır" dedi.
 
Narlıdere Belediye Başkanı Abdül Batur da yaptığı konuşmada "Araştırmacı gazeteciliğin en önemli simgesi, siyaset, tarikat ve ticaret üçgenine en büyük darbeyi vuran ve bu konuda bildiklerini cesurca dile getiren ve maalesef bu bildikleri ve dile getirdikleri yüzünden yine böyle soğuk bir kış günü Katledilen Uğur Mumcu’yu saygıyla anıyoruz. Günümüze şöyle bir baktığımızda ise Uğur Mumcu’nun anlattığı ilişkiler ağının etrafımızı nasılda çevrelediğini görüyoruz" dedi.
 
CHP İzmir Milletvekili Ali Yiğit, Uğur Mumcu de 23 yıl önce bugünleri gören değerli bir gazeteciyi andıklarını belirterek, "O gün bu değerli Gazetecimizi susturdular fakat bugün dediklerinin hepsi tek tek çıktı. Düşüncelerinin önünde saygıyla eğiliyorum" dedi.
 
CHP İzmir Milletvekili Tacettin Bayır ise konuşmasında 23 yıl önce otomobilinin altına bomba koyanların Uğur Mumcu’yu unutturacaklarını sandıklarını ifade etti. Bayır, "Arabasının altına bomba koyarak, onu hunharca katlederek Mumcu’yu ve yaptıklarını hafızalarımızdan sileceklerini, onu unutturacaklarını sandılar. 23 yıl geçti unutmak bir yana yeni Uğur Mumcu’lar dünyaya geldi. O dönemi yaşayan birçok insan çocuklarının adını Uğur koydu" diye konuştu.
 
Narlıdere Belediyesi tarafından hazırlanan Uğur Mumcu’yu anma programı, konuşmaların ardından Uğur Mumcu heykeline karanfillerin bırakılmasıyla son buldu.

Yayın Tarihi : 24.01.2016 : 15:51

Etiketler : Uğur    Mumcu    Narlıderede    Anıldı    Bölge   


Yorumlar

6261




GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER




YAZARLAR



BEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN