Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Uğur Mumcu Mersin’de Anıldı

Uğur Mumcu Mersin’de Anıldı
Mersin Gazeteciler Cemiyeti üyeleri, gazeteci Uğur Mumcu’yu öldürülmesinin 23’üncü yıl dönümünde düzenlenen programla andı.

 

Atatürk Parkı’ndaki Uğur Mumcu Anıtı önünde gerçekleştirilen anma törenine, Mersin Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Ahmet Ünal, CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı, CHP İl Başkanı Abdullah Özyiğit ve Cumhuriyet Kadınları Derneği üyeleri ile CHP’liler katıldı. Anmada konuşan Başkan Ünal, Anadolu’daki gazeteciler olarak Uğur Mumcu’nun 20 yıl önce söylediklerini bugün yaşatmaya çalıştıklarını söyledi. Gazeteciler olarak zor bir süreç içerisinde olduklarını kaydeden Ünal, "Yaptığımız iş zor ama kazanacağız. Nasıl Mustafa Kemal kazandıysa bizde kazanacağız. Yılmayacağız, üzülmeyeceğiz, dik duracağız. Nasıl Uğur Mumcular dik durduysa bizlerde onlara layık olarak dik durmaya çalışacağız. Mücadelemiz sürecek Biz size Anadolu basını olarak söz veriyoruz. Kalemimizi kırmayacağız, satmayacağız" dedi.
 
CHP Mersin Milletvekili Aytuğ Atıcı ise Uğur Mumcu’nun fikirlerini yaymanın önemli olduğuna işaret ederek, "Uğur Mumcu fikirleri yüzünden öldürüldü. O doğruyu bulma çabası için sarf ettiği çalışmalar nedeniyle korku saldı ve yok edildi. Mumcu, bize üzülmemeyi öğretti. Paramparça olan bedeninden binler, on binler doğdu ve bu ülkenin teminatı oldu" diye konuştu.
 
Konuşmaların ardından katılımcılar, Uğur Mumcu’nun anıtına karanfil bıraktı.

Yayın Tarihi : 24.01.2016 : 15:28

Etiketler : Uğur    Mumcu    Mersinde    Anıldı    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

1354
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN