Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Karne Günü Ölen Açelya Toprağa Verildi

Karne Günü Ölen Açelya Toprağa Verildi
Balıkesir’in Bandırma İlçesi’nde önceki gün karnesini alırken rahatsızlanan ve kaldırıldığı hastanede ölen Hasan Atlı Ortaokulu öğrencisi Açelya Ergin’in cenazesi gözyaşları arasında toprağa verildi.

 

Bandırma’da Hasan Atlı Ortaokulu 7’nci sınıfa giden Açelya Ergin önceki gün sömestr tatili nedeniyle okullarında düzenlenen törende karnesini alınca aniden rahatsızlandı. Bayılan Açelya Ergin, öğretmenleri tarafından hemen Bandırma Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Erdek İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nde Şube Müdürü Bahadır Ergin’in kızı olan ve beyninde baloncuk oluşan Açelya Ergin’in dün akşam saatlerinde beyin ölümü gerçekleşti. Ailesi, Açelya’nın organlarını bağışlamaları üzerine karaciğer ve böbrekleri Uludağ Üniversitesi’nde nakil bekleyen hastalara gönderildi.
 
Erdek İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü olan babası Bahadır Ergin ve eşi Gülçin Ergin’in tek çocukları olan Açelya’nın cenazesi hastaneden alındıktan sonra Paşa Konak Mahallesi’ndeki evine götürüldü. Burada mahalle halkından helallik alınmasından sonra cenaze Haydar Çavuş Camii’ne getirildi. Cenaze töreninde, babası Bahadır Ergin ve annesi Gülçin Ergin, Açelya’nın tabutuna sarılarak gözyaşı döktü.
 
Cenaze törenine Açelya’nın yakınları, Bandırma Kaymakamı Tuncay Sonel, Bandırma Belediye Başkanı CHP’li Dursun Mirza ve İlçe Milli Eğitim Müdürü Osman Özkan, öğretmenler ve okul arkadaşları katıldı. 
 
İlçe Müftüsü Süleyman Çelik’in kıldırdığı namaz ardından Açelya Ergin’in cenazesi Şehir Mezarlığı’nda defnedildi.

Yayın Tarihi : 24.01.2016 : 15:01

Etiketler : Karne    Aldığı    Gün    Ölen    Açelya    Gözyaşlarıyla    Toprağa    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

7976
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN