Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


İzmir’de Çok Sesli Çocuk Korosu Kurulacak

İzmir’de Çok Sesli Çocuk Korosu Kurulacak
Yaşar Üniversitesi Sürekli Eğitim Merkezi (YÜSEM) ve İzmir Güzeli Ajans işbirliğiyle Çok Sesli Çocuk Korosu kurulacak.

 

7-14 yaş arası çocuklardan oluşacak koronun seçmeleri 14 Şubat Pazar günü Yaşar Üniversitesi Selçuk Yaşar Kampüsü’nde yapılacak. Adaylar, kendi belirleyecekleri bir çocuk şarkısı, piyano ile tek ses, çift ses, ezgi ve ritm tekrarı alanlarında değerlendirilecek. 13 Şubat Cumartesi günü ise yine Selçuk Yaşar Kampüsü’nde seçmelere hazırlık kursu düzenlenecek.
 
Sanatsever çocuklara kapılarını açacak olan YÜSEM Müzik Akademisi Çok Sesli Çocuk Korosu’na Yaşar Üniversitesi Müzik Bölümü piyano ve şan eğitmenlerinin destek vereceğini belirten YÜSEM Müdürü Doç. Dr. Sabah Balta, "Koromuz, çocukların sanatsal ve kişisel gelişimine büyük katkı sağlayacak. Haziran ayında koromuz ilk konserini gerçekleştirecek" dedi.
 
MÜZİĞİN EĞİTİCİ GÜCÜ
 
YÜSEM Müzik Akademisi Genel Sanat Koordinatörü Uğur Sayınbatur şefliğinde sürdürülecek koro çalışmaları 5 ay boyunca aralıksız devam edecek. Eğitimlerle ilgili bilgi veren Öğretim Görevlisi Sayınbatur, "Müziğin eğitici ve birleştirici gücüne inanarak çocuklarımızın akademik müzik eğitiminden faydalanması adına koro çalışması başlatıyoruz. Koristlerimizin en güzel enstrümanı olacak seslerini evrensel tekniklerle geliştirip, dünya müzikleriyle harmanlayıp tüm sanatseverlere bir dinleti hazırlayacağız. Yaklaşık beş ay boyunca estetik duruş, nefes teknikleri, ses, ezgi, ritim duyumu geliştirme ve çocuk şarkıları repertuvar çalışmaları yapılacak. Bireysel müzik gelişimleri adına da isteyen çocuklarımız ayrıca ’Klasik Batı Müziği Enstrüman Eğitimi’ programına katılabilecekler" diye konuştu.

Yayın Tarihi : 24.01.2016 : 11:31

Etiketler : İzmirde    Çok    Sesli    Çocuk    Korosu    Kurulacak    Bölge   


Yorumlar

4453
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN