Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Foça Faciasıyla İlgili 2 Tutuklama

Foça Faciasıyla İlgili 2 Tutuklama
İzmir’in Foça İlçesi’ndeki 13 kaçağın öldüğü faciadan kurtulanlar arasında yer alan Suriye uyruklu 2 kişi, göçmen kaçakçılığı suçundan tutuklandı.

 

 
Geçen perşembe günü Yunanistan’ın Midilli Adası’na yasa dışı yollardan geçmek isteyen çoğunluğu Irak uyruklu kaçakların içinde bulunduğu fiber tekne, Foça Aslanburnu Mevkii’nde battı. Biri hamile 4’ü kadın, 8’i çocuk toplam 13 kişi yaşamını yitirdi. 2’si  Suriyeli diğerleri Iraklı 25 kişi kurtarıldı.
 
Kurtarılanlar arasındaki Suriye uyruklu 22 yaşındaki W.M. ve aynı yaştaki M.O’nun  göçmen kaçakçılığını organize eden kişiler olduğunu belirleyen polis, gözaltına aldı. Adliyeye sevk edilen 2 şüpheli tutuklandı.
 
Bu arada ölenlerden 11’i yakınları tarafından teşhis edildi ve kimlikleri belirlendi ve ailelerine teslim edildi. Ölenler arasında yakınlarının olabileceğini düşünen bazı Iraklılar da ellerinde fotoğraflarla Foça’ya geldi. Ayrıca halen kayıp olan 10’un üzerinde kişinin batan teknenin alt bölümünde olduğunun sanıldığı ve tekneyle birlikte sulara gömüldüğü sanılıyor.

Yayın Tarihi : 23.01.2016 : 18:14

Etiketler : Foçadaki    Kaçağın    Öldüğü    Faciayla    İlgili    Tutuklama    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

4013
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN