Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Telefon Tuzağına Dikkat!

İzmir Büyükşehir Belediyesi, son günlerde artan telefonla dolandırıcılık konusunda yaşlılara yönelik toplantı düzenledi.

 

İzmir Büyükşehir Belediyesi, 2010 yılında hayata geçirdiği “Gençler Yaşlılar El Ele" projesi kapsamında başlattığı bilgilendirme toplantılarına devam ediyor. Geçtiğimiz günlerde düzenlenen ilkyardım eğitiminin ardından, bu kez son günlerde sıkça gündemde olan telefon dolandırıcılığından korunmaya yönelik toplantı düzenlendi.
 
Tarihi Havagazı Fabrikası’nda gerçekleştirilen toplantıya katılan yaşlılara, İzmir Emniyet Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amiri Sabri Mert tarafından sunum yapıldı. Dolandırıcıların özellikle 40 yaş üstü kesimi hedef aldığını belirten Mert, uygulanan yöntemleri ayrıntılarıyla anlattı. Telefonla dolandırıcılığın büyük maddi kayıplara neden olan ve sürekli kendini yenileyen bir suç türü olduğunun ifade eden Mert, dolandırıcıların gündemi çok yakından takip ettiğini ve yöntemlerini değiştirdiklerinin altını çizerek, “Hiçbir polis, asker, savcı ya da kamu görevlisi telefonla arayarak sizden para istemez. Böyle bir durumla karşılaşırsanız hemen polisi arayın" uyarısında bulundu.
 
Anlatılanları can kulağıyla dinleyen katılımcılar, İzmir Büyükşehir Belediyesi’nin düzenlediği toplantının bilgilenme açısında çok yararlı olduğunu söyledi. Toplantıya katılanlar arasında, daha önce dolandırıcılar tarafından telefonla arananlar başlarından geçen olayları anlattı.

Yayın Tarihi : 23.01.2016 : 11:22

Etiketler : Telefon    Tuzağına    Dikkat    Bölge    dolandırıcılık    toplantı    bilgilendirme    İzmir Büyükşehir Belediyesi    kanalben   


Yorumlar

2262
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN