Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Tanıtıp Dolandırmak İstedi Ama...

Tanıtıp Dolandırmak İstedi Ama...
İstanbul’da, kendisini polis gibi tanıtarak, Muazzez Ersoy’un oğlu olduğunu zannettiği asistanını telefonla arayıp 100 bin lira dolandırmak isteyen kişi suçüstü yakalandı.

 

Alınan bilgiye göre, polis gibi davranan bir şüpheli, Muazzez Ersoy’un oğlu zannettiği, ünlü sanatçının Azerbaycan uyruklu asistanı Azer D.’yi arayarak, "Biz terör polisiyiz, hesaplarınız terör örgütünce ele geçirildi. Şüphelileri yakalamak için 100 bin liralık yardımınıza ihtiyacımız var" dedi. Şüphelinin istediği 100 bin lirayı ayarlayacağını söyleyen Azer D., telefondakinin dolandırıcı olduğunu anlayarak durumu polise bildirdi.
 
Asayiş Şube Müdürlüğü Yankesicilik ve Dolandırıcılık Büro Amirliği ekipleri, plan yaparak Azer D.’nin şüpheliyle tekrar konuşmasını istedi. Bunun üzerine şüpheliyi arayan Azer D., "Anneme ait olan kartları kullanarak istediğin parayı çektim, Etiler’de buluşalım" dedi. Şüpheli A.B, Azer D.’nin elindeki poşeti almak üzereyken, çevrede bulunan polis ekipleri tarafından suçüstü yakalandı.
 
Azer D.’nin sosyal medya hesaplarında "Ersoy" soyadını kullanması ve Muazzez Ersoy ile birçok fotoğrafının bulunması nedeniyle, şüphelinin Azer D.’yi ünlü sanatçının oğlu zannederek dolandırmaya kalktığı anlaşıldı.
 
Emniyet’teki işlemleri tamamlanan A.B. adliyeye sevk edildi.

Yayın Tarihi : 22.01.2016 : 22:55

Etiketler : Kendisini    Polis    Gibi    Tanıtıp    Dolandırmak    İstedi    Ama    Kanalben    Haber   


Yorumlar

1271
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLERReklam

YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN