Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Mustafa Koç Davos'ta Anıldı

Dünya çapında bir dayanışma hareketi olan "He ForShe"nin Davos'taki etkinliğine katılmayı planlayan ve ölümü Türkiye'de büyük üzüntü yaratan Koç Holding Yönetim Kurulu Mustafa Koç için programın başında bir anma düzenlendi.

 

HeForSHe kampanyasında 10x10x10 etki programında dünya çapında 10 şirketten birinin lideri olan Mustafa Koç'un bugün düzenlenen programda bir konuşma yapması bekleniyordu. Toplantı başlamadan önce söz alan Birleşmiş Milletler Kadın Birimi Direktörü Phumzile Mlambo-Ngcuka, Mustafa Koç anısına katılımcıları bir dakika sessiz duruşa davet etmeden önce şunları söyledi:
 
"Bu konuşma sabah bizimle olması beklenen birisi için.. Mustafa ile Aralık ayında İstanbul'da bu toplantıyı konuşmak için birlikteydik. Yapılacak toplantı için çok heyecanlıydı. Bölgede kadın erkek eşitliği konusunda şirketinin bir rol model olduğunu, bu konudaki zorlukları konuştuk. Gerçekten kadın erkek eşitliği konusunda iyi bir askerimizi, savunucumuzu kaybettik. Kendisini çok özleyeceğiz. Onunla gurur duyuyoruz. Huzur içerisinde uyusun. Lütfen ayağa kalkalım.."
 
Ardından Mustafa Koç'un hayatta olsaydı iş yaşamında kadın erkek eşitliğinin önem veren konuşması salonda okundu. Salona sessizlik ve hüzün hakimdi.
 
İş yaşamında "kadın-erkek" eşitliği, kadınların toplumda fırsat eşitliğinin sağlanması yararına çalışmalar yürüten ve erkeklerin de iş hayatında kadınların eşitliği için çalışmasını savunan "HeForSHe" hareketi Birleşmiş Milletler tarafından başlatılan küresel bir farkındalık programı. Amacı kadınların iş yaşamındaki haklarının erkekler tarafından da korunması ve savunulması.

Yayın Tarihi : 22.01.2016 : 01:01

Etiketler : mustafa koç    davos    anma    he for she   


Yorumlar

8677
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN