Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Boyalarla Dev Bayrak Yaptı

Boyalarla Dev Bayrak Yaptı
Erzurum’un önemli simgelerinden biri olan Atatürk heykeli onündeki buz tutan havuzda Doç. Dr. Yakup Göktaş’ın yaptığı dev bayrak, büyük ilgi topladı. 

 

Atatürk Üniversitesi Kazım Karabekir Eğitim Fakültesi Güzel Sanatlar Eğitimi Bölümü öğretim üyesi Doç. Dr. Yakup Gökdaş, bir yıldan beri üzerinde çalıştığı buz üzerinde bayrak projesini Havuzbaşı’nda bir hafta içinde gerçekleştirdi. Büyükşehir Belediyesi tarafından desteklenen proje kapsamında özel boyalarla buz üzerine çalıştıklarını ve bunun Türkiye’de ilk olduğuna işaret eden Doç. Dr. Yakup Gökdaş, başta Sarıkamış olmak üzere tüm şehitleri yad etmek istediklerini bildirdi. Sarıkamış Harekatı sırasında olduğu gibi, soğuğun asla uykuyu affetmediğine dikkati çeken Doç. Dr. Gökdaş, şunları söyledi:
 
"Eğer vatanınıza, bayrağına sahip çıkmazsanız, herkes üzerine düşeni büyük bir özveriyle yapmadığı takdirde ağır sonuçlar olabilir. Dolayısıyla birlik ve beraberliğe davet anlamında ortak değerlerimiz olan ay- yıldızımızı  sanat diliyle vurgulama yöntemi seçtik."

Yayın Tarihi : 22.01.2016 : 15:46

Etiketler : Buz    Tutan    Havuzda    Boyalarla    Dev    Bayrak    Yaptı    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

9355




GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER




YAZARLAR



BEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN