Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Bu Haberi Okumadan Dışarı Çıkmayın

Bu Haberi Okumadan Dışarı Çıkmayın
İzmir'de 16 sokak için geçici bir süreç başlıyor.

 

Konak Tramvayı'nın geçiş güzergahındaki hat imalatları nedeniyle Mustafa Kemal Sahil Bulvarı'nı Mithatpaşa Caddesi'ne bağlayan 16 Sokak, 10 gün süreyle trafiğe kapatılacak.
 
İzmir Büyükşehir Belediyesi tarafından kent ulaşımına yeni bir soluk kazandırmak amacıyla yürütülen Konak ve Karşıyaka tramvaylarının yapım çalışmaları tüm hızıyla sürüyor. Mustafa Kemal Sahil Bulvarı Hava Eğitim Komutanlığı önünden başlayan Konak Tramvayı'nın ray döşeme işlemleri, Göztepe Şehit Kerem Oğuz Erbay Köprüsü'ne kadar geldi. 
Mithatpaşa Caddesi ile Sahil Bulvarı'nı bağlayan yolların kesişme noktalarındaki hat imalatlarına ise 16 Sokak'tan başlanacak. 2016/41 nolu UKOME kararı doğrultusunda 23 Ocak 2016 saat 24:00’dan sonra Mustafa Kemal Sahil Bulvarı'ndan Mithatpaşa Caddesi'ne dönüşü sağlayan 16 Sokak araç trafiğine kapatılacak. Okulların da tatile girmesi göz önünde bulundurularak başlatılan çalışmanın 10 gün içinde tamamlanması ve sokağın yeniden trafiğe açılması hedefleniyor. 
 
Otobüs güzergahları da değişti
 
ESHOT Genel Müdürlüğü ise tramvay çalışmaları nedeniyle 16 Sokak'ı kullanan hatların güzergahını geçici olarak değiştirdi. 
Buna göre, 169 numaralı Balçova-Konak, 554 numaralı Narlıdere-Konak, 202 numaralı Cumhuriyet Meydanı-Havalimanı, 12 numaralı F. Altay Aktarma-Halkapınar Metro, 5 numaralı Narlıdere-Üçkuyular İskele, 6 numaralı Arıkent-Üçkuyular İskele, 7 numaralı Sahilevleri-Üçkuyular İskele ve 480 numaralı İnciraltı-Üçkuyular İskele hatlarında sefer yapan otobüsler, bu süre içinde  16 Sokak'tan Mithatpaşa Caddesi'ne girmeden Marina kavşağından Fahrettin Altay Meydanı'na dönüş yapacak.

Yayın Tarihi : 22.01.2016 : 09:44

Etiketler : izmir    büyükşehir    belediyesi    ukome    tramvay    göztepe    güzelyalı    otobüs    güzergah    değişiklik    mithatpaşa caddesi    mustafa kemal sahil bulvarı       


Yorumlar

5067
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN