Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Hakkarililer Taşınmaya Karşı Valiliğe Yürüdü

Hakkarililer Taşınmaya Karşı Valiliğe Yürüdü
Hakkari vilayet merkezinin Yüksekova İlçesi’ne taşınma çalışmasına tepki gösteren STK temsilcileri, kanaat önderleri ve esnaf, Hakkari Valiliği’ne yürüdü. Polis tarafından engellenen grup adına 20 kişilik bir heyet Vali Yakup Canbolat ile görüştü.

 

 
Hakkari’nin Yüksekova’ya taşınma çalışmalarına tepkiler sürüyor. Hakkari’deki STK’lardan sonra kanaat önderleri ve esnaf da taşınmaya tepki gösterdi. Hakkari Ticaret ve Sanayi odasında bir araya gelen STK temsilcileri, kanaat önderleri ve esnaftan oluşan yaklaşık 500 kişi, karara karşı oluşturulan bir komisyonla çeşitli eylemler yapma kararları aldı.
 
Toplantıda konuşan Hakkari Mali Müşavirler Odası Başkanı Tahirhan Taş, çok kritik bir süreçten geçtiklerini belirten, "Biz kaotik sürecin sona ermesi için dua ederken, temennilerimizi sunarken barışa, kardeşliğe olan inancımızı halen korumuş iken, maalesef Ankara’dan gelen haberle sarsıldık. Sayın Cumhurbaşkanı ve sayın Başbakanın Hakkari’nin şehir merkezini Yükeskova’ya taşıması ile ilgili açıklamaları hepimizi derinden üzmüştür. 30 yıllık çatışma sürecinde son derece yoksul olan Hakkari halkımız, sadece kamu harcamalarıyla ayakta durmuş. Eğer bu kaynaklar Yüksekova’ya aktarılırsa Hakkari tümden yoksullaşacak. 80 yılık bir il geçmişi olan Hakkari’nin ilçe konumuna düşmesine karşıyız" dedi.
 
SATILIK ŞEHİR HAKKARİ PANKARTI ASILDI
 
Toplantının ardından 500 kişi Hakkari Valiliği’ne yürüdü. Valilik girişinde önleri polis tarafından kesilen 500 kişi adına 20 kişilik bir heyet Hakkari Valisi Yakup Canbolat ile görüşüp sıkıntılarını anlattı. Bu arada şehrin birçok noktasına ’satılık şehir Hakkari’ pankartları asılması da dikkat çekti.
 
PANKARTLAR KALDIRILDI
 
Hakkari’nin Yüksekova İlçesi’ne taşınmasına tepki amaçlı akşam saatlerinde aralarında STK temsilcileri, kanaat önderleri ve esnafın da bulunduğu 500 kişi Hakkari Valiliği’ne yürüdü. Yürüyüş öncesi kent merkezindeki birçok sokağa, ’Satılık şehir Hakkari’ ve ’Kadim kent sürgünde’ pankartları asıldı. Yürüyüşün ardından pankartları kaldırmak için çalışma başlatıldı. Polis pankartların asılı olduğu sokakları trafiğe kapatıp geniş güvenlik önlemi aldıktan sonra vinç yardımıyla pankartlar tek tek toplandı.

 

Yayın Tarihi : 21.01.2016 : 17:53

Etiketler : Hakkarililer    Taşınmaya    Karşı    Valiliğe    Yürüdü    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

9398
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN