Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Terör Gösterisine 6 Tutuklama

Terör Gösterisine 6 Tutuklama
Ankara Tren Garı’ndaki patlama sonrasında İzmir’de yaptıkları protesto gösterilerinde, terör örgütü PKK’nın propagandasını yaptıkları ve polise molotoflu saldırılarda bulundukları iddiasıyla gözaltına alınan 7 kişi ile polise teslim olan 1 kişinin işlemleri tamamlandı. Şüphelilerden 2’si ifadelerinin alınmasının ardından serbest bırakıldı, adliyeye sevk edilen 6 kişi ise tutuklandı.

 

 
Ankara’daki terör saldırılarını İzmir’de protesto eden kişilere yönelik dün sabah saatlerinde operasyon düzenlendi. Bu gösteriler sırasında terör örgütü PKK’nın propagandasını yaptıkları ve polise taşlı saldırılarda bulundukları iddiasıyla 7 kişi gözaltına alındı. Zanlıların ayrıca, Karabağlar Yüzbaşı Şerafettin Mahallesi’nde polise taş, molotof kokteyli attıkları, çöp konteynerleriyle yolu kapattıkları da öne sürüldü.
 
Karabağlar, Konak, Bornova, Bayraklı ve Menemen ilçelerinde gözaltına alınan kişilerin evlerindeki aramalarda da, örgütsel doküman ve terör örgütünün propagandasını içeren malzemeler bulundu. Bu arada hakkında gözaltı kararı bulunan 1 kişi polise giderek teslim oldu. İfadeleri alınan 8 kişiden 2’si savcının talimatıyla serbest bırakıldı. işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen H.K., M.S.Ç., C.B.K., S.D., Ö.D. ve yaşı küçük H.K. tutuklandı.
 
 

Yayın Tarihi : 21.01.2016 : 17:27

Etiketler : Terör    Gösterisi    Gözaltısına    Tutuklama   


Yorumlar

5447
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN