Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Mustafa Koç Yaşamını Yitirdi

Evinde spor yaparken kalp krizi geçiren 56 yaşındaki işadamı Mustafa Koç, yapılan tüm müdahalelere rağmen hayatını kaybetti. Koç'un cenazesi, pazar günü kılınacak öğle namazının ardından toprağa verilecek.

 

Koç Holding Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Koç, geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti.
 
Sabah 07.00 sıralarında evinde spor yaparken rahatsızlanan 56 yaşındaki Mustafa Koç, 122 ambulansı ile evine yakın olan Beykoz Devlet Hastanesi'ne getirildi.
 
Kalp krizi geçirdiği ve hastaneye geldiğinde kalbinin durmuş olduğu belirtilen Mustafa Koç'a burada kalp masajı yapıldı. 
 
Babası Rahmi Koç ve kardeşi Ali Koç da Beykoz Devlet Hastanesi'ne geldi.
 
Mustafa Koç, buradaki müdahalesinin ardından helikopterle sahibi olduğu Amerikan Hastanesi'ne götürüldü. 
 
MÜDAHALE 4 SAAT SÜRDÜ
 
Amerikan Hastanesi'nden yapılan açıklamada, Beykoz Devlet Hastanesi ve Amerikan Hastanesi'nde yapılan ve yaklaşık 4 saat süren müdahalelere rağmen Mustafa Koç'un hayatını kaybettiği belirtildi.
 
Hastane Genel Müdürü Erhan Bulutçu, yaptığı açıklamada şu ifadeleri kullandı:
"Sayın Mustafa Koç'u Beykoz Devlet Hastanesi ve Amerikan Hastanesi'nde doktorların tüm müdahalelerine rağmen, evinde geçirdiği kalp krizi sonucu kaybettik. Bizler de Beykoz Devlet Hastanesi'ndeydik. Buraya da getirmemize rağmen kaybettik. Sabah 07.00 sularında olay oldu, yaklaşk 4 saat müdahale edildi."
 
Bulutçu, Mustafa Koç'un daha önceden bir rahatsızlığı olup olmadığı yönündeki soruyu ise yanıtsız bıraktı.
 
KOÇ HOLDİNG: BAŞIMIZ SAĞOLSUN
 
Koç Holding'den Mustafa Koç'un yaşamını yitirmesinin ardından yapılan açıklamada da şu ifadelere yer verildi:
"Bu sabah saatlerinde rahatsızlanarak hastaneye kaldırılan Yönetim Kurulu Başkanımız Sayın Mustafa V. Koç'u tüm müdahalelere rağmen kaybetmiş olmanın derin üzüntüsü içindeyiz. Başımız sağolsun."
 
PAZAR GÜNÜ TOPRAĞA VERİLECEK
 
Mustafa V. Koç'un cenazesi 24 Ocak 2016 Pazar günü öğle namazını müteakip Teşvikiye Camii'nden kaldırılacak ve Zincirlikuyu Mezarlığı'ndaki Aile Kabristanı'na defnedilecek.
 
"SPOR YAPARKEN RAHATSIZLANDI"
 
Mustafa Koç'un tedavisinin sürdüğü sıralarda Beykoz Devlet Hastanesi Başhekimi tarafından yapılan açıklamada spor yaparken rahatsızlanan ünlü işadamına ilk müdahaleyi koruması ve spor hocasının yaptığı kaydedildi.
 
Açıklamada Mustafa Koç'un rahatsızlandıktan sonra hastaneye getiriliş ve müdahale sürecine ilişkin şu bilgilere yer verildi:
"Sayın Mustafa Koç, sabah sporu esnasında fenalaşıp düşmesi üzerine spor hocası ve yakın koruması tarafından ilk yardım desteği almaya başlamış. Acil 112 ekibi çağrılmış. 15 dakika sonra Beykoz Devlet Hastanesi aciline saat 08.10'da ulaştırılmıştır.
 
Hasta ilk geldiğinde siyanoze, asistoli halinde idi, acilen entübe edilerek resistasyon başlandı. 1 saat sonra Amerikan Hastanesi'nden gelen kendi doktor ekibiyle birlikte, kalp akciğer pompasına bağlanarak saat 10.10 da hastanemizin acilinden ambulansla alınarak helikopterle Amerikan Hastanesi'ne sevki sağlandı."
 
DAVOS'A GİDECEKTİ
 
Koç bugün Dünya Ekonomi Forumu toplantıları için Davos'a gidecekti.
 
MİDE KÜÇÜLTME AMELİYATI OLMUŞTU
 
Fazla kilolarından şikayetçi olan Mustafa Koç, geçtiğimiz mart ayında mide küçültme ameliyatı olmuştu. Başarılı geçtiği belirtilen ameliyatın ardından Koç'un kilosunda düşüş olmuştu.
 
MUSTAFA KOÇ KİMDİR?
 
1960 yılında dünyaya gelen Mustafa Vehbi Koç, 1984 yılında ABD'deki George Washington üniversitesinden mezun oldu.
4 Nisan 2003 yılından bu yana Koç Holding yönetim kurulu başkanı olan Mustafa Vehbi Koç, Fenerbahçe Spor Kulübü kongre üyeliği ve İstanbul Golf Kulübü'nün başkanlığını da yapıyordu.

Yayın Tarihi : 21.01.2016 : 12:09

Etiketler : koç holding    mustafa koç    kalp krizi       


Yorumlar

8798
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN