Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Ege’de Karne Heyecanı

Ege’de Karne Heyecanı
Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı’nda yatan ve hastane içinde bulunan Ali Suavi Hastane İlkokulu’nda eğitim gören 15 çocuk için karne töreni düzenlendi.

 

 
Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Anabilim Dalı’nda yatan hasta çocuklar eğitimlerine Çocuk Hastanesi içinde bulunan Ali Suavi Hastane İlkokulu’nda devam ediyor. Belirli rahatsızlıklardan dolayı hastanede yatılı tedavi gören 7-10 yaş arası çocuklara, arkadaşlarından geri kalmasınlar diye eğitim veriliyor. Okulda, taburcu olacak hastaların da katılması için 2 gün erken karne töreni gerçekleştirildi.
 
Karne törenine, Bornova İlçe Milli Eğitim Müdürü Kadir Kadıoğlu, Şube Müdürü Mehmet Emin Bakay, Ege Üniversitesi Çocuk Hastalıkları Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Savaş Kansoy, Prof. Dr. Nilgün Kültürsay ve aileler katıldı. Kadir Kadıoğlu törende, çocuklarla teker teker tanışarak, derslerini sordu. Ali Suavi Hastane İlkokulu’na kitap desteği yapacaklarını söyleyen Kadıoğlu, kitap okumanın önemini vurguladı.
 
Törende şiir okuyan çocuklar, karnelerinin yanı sıra pasta, limonata ve hediyelerle uğurlandı. Sevinçleri yüzlerine yansıyan çocuklar, derslerinde başarılı olma konusunda da söz verdi.

Yayın Tarihi : 21.01.2016 : 11:39

Etiketler : Ege    Çocuk    Hastanesinde    Karne    Neyecanı    Bölge   


Yorumlar

7067
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN