Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Üniversiteye Geri Dönüyorlar

Üniversiteye Geri Dönüyorlar
Türkiye’de lisansüstü eğitime ilgi giderek artarken, yöneticiler ve çalışanlar da yıllar sonra yeniden öğrenci sıralarına oturuyor, yüksek lisans ya da doktora öğrenimi görüyor. İzmir’deki Gediz Üniversitesi’nin Rektörü Prof. Dr. Çevik, öğrencilerinin yüzde 15’ini lisansüstü eğitimi alanların oluşturduğunu söyledi.

 

 
Hem kamu hem de özel sektör yöneticileri ile çalışanları, öğrenim düzeylerini ve kariyerlerini yükseltebilmek amacıyla üniversiteye geri dönüyor. Yıllar sonra yeniden sıralara oturuluyor, gündüzleri yoğun iş mesaisinin ardından akşamları da öğrencilik başlıyor. Yaşam boyu eğitime verilen önemin giderek arttığını gözler önüne seren bu örneklerden birine de Gediz Üniversitesi sahne oluyor. Girişimcilikten işletmeye, özel hukuktan kentsel dönüşüme toplam 25 lisansüstü programında, aralarında Konak Belediye Başkanı Sema Pekdaş ve eski milletvekili Hakkı Ülkü gibi tanınmış isimlerin de yer aldığı bin 189 öğrenci öğrenim görüyor.
 
Gediz Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Seyfullah Çevik, önceleri ABD’de ve Avrupa’da imrenerek baktıkları tabloyu şimdi Türkiye’de görmenin mutluluğunu yaşadıklarını söyledi. Prof. Dr. Çevik, lisansüstü eğitime gösterilen ilginin o ülkenin gelişmişlik düzeyi ve gelecekteki yeri hakkında önemli ipuçları verdiğine dikkat çekerek şunları söyledi:
 
"Toplam 7 bin 864 öğrencimizin yüzde 15’ini lisansüstü öğrenim görenler oluşturuyor. Bu oran, ülkemiz adına gurur veren, yarınlarımız için de umut aşılayan bir sonuç. Kariyerinin en üst noktasına gelmiş kişilerin bile hala öğrenmeye devam etmek istemesi ve üniversite yaşamına geri dönmesi takdire fazlasıyla değer. Hepsini yürekten alkışlıyorum. Türkiyemiz, kendisini hep yenileyen, eğitim ve öğrenme aşkı hiç bitmeyen beyin gücüyle çok daha iyi yerlere gelecektir. Yüksek lisans ve doktora eğitimleri sayesinde daha başarılı birer yönetici ve çalışan olacaklarına, görev aldıkları kuruluşlara, toplumumuza daha iyi hizmetler sunacaklarına yürekten inanıyorum. Ülkemizin yarınlarına yapılan en değerli bu yatırımın bir parçası olmaktan da büyük mutluluk ve heyecan duyuyoruz. Lisansüstü öğrenimi daha da yaygınlaştırma yönündeki çabalarımızı artırarak sürdüreceğiz."

Yayın Tarihi : 21.01.2016 : 11:12

Etiketler : Geri    Dönüyorlar    Bölge   


Yorumlar

5791
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN