Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Yüksel’den Bayraktar Çıkışı

Yüksel’den Bayraktar Çıkışı
CHP İzmir İl Başkanı Alaattin Yüksel, İzmir’in kentsel dönüşüm projelerinin onayının yaklaşık iki yıl Bakanlar Kurulu’nda bekletildiğini belirterek, milletvekili iken dönemin Çevre ve Şehircilik Bakanı Erdoğan Bayraktar’a bunun nedenini sorduğunda aldığı cevapla şok olduğunu anlattı. Yüksel, Bayraktar’ın, “Orada çok kamu arazisi var. Orayı size, başkana bırakmayız" dediğini öne sürdü. Yüksel, “Bunlar kendileri yiyor diye bizim de yediğimizi düşünüyorlar" dedi.

 

İzmir’de Roman dernekleri CHP İzmir İl Başkanı Alaattin Yüksel’i makamında ziyaret etti. Konak Belediyesi’nin CHP’li Meclis Üyesi de olan Roman Ali Yangın, Ege Mahallesi’nde kentsel dönüşümün hızla gerçekleşmesini istediklerini belirterek, yerinde yapılacak dönüşüm için önümüzdeki hafta belediyeden uzmanların maket getirip halkı ikna yoluna gideceğini anlattı. Yüksel de İzmir’in kentsel dönüşüm projelerinin onayının yaklaşık iki yıl Bakanlar Kurulu’nda bekletildiğini belirterek, Ankara’nın 6 Temmuz 2010 tarihinde verdiği projelerinin 7 temmuz’da onaylanmasına rağmen İzmir’in projelerinin 480 gün bekletildiğini anlattı. Yüksel, milletvekili iken dönemin Çevre ve Şehircilik bakanı Erdoğan Bayraktar’a bunun nedenini sorduğunda aldığı cevapla şok olduğunu anlattı. Yüksel, Bayraktar’ın, “Orada çok kamu arazisi var. Orayı size, başkana bırakmayız" dediğini öne sürdü. Yüksel, “Bunlar kendileri yiyor diye bizim de yediğimizi düşünüyorlar" dedi. Yüksel, şöyle devam etti:
 
“Bizim anlayışımız yerinde dönüşüm ve halkın rızayla dönüşüm. İnsanların kabul etmesi lazım. İnsanlar ’yapabilirsin’ demeden yapmıyoruz. AK Parti İzmir İl Başkanı Bülent Delican’a soruyorum. İzmir’de belediyenin değil bakanlığın sorumluluğunda olan kentsel dönüşüm alanlarında ne yaptınız? Siz bir çivi mi çaktınız da bize hesap soruyorsunuz" dedi.

Yayın Tarihi : 20.01.2016 : 16:39

Etiketler : Yükselden    Bayraktar    Çıkışı    Bölge   


Yorumlar

6003
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN