Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Sur’da Bombalı Tuzaklar Temizleniyor

Sur’da Bombalı Tuzaklar Temizleniyor
Diyarbakır’ın Sur İlçesi’nde güvenlik güçleri PKK’lıları etkisiz hale getirmek için operasyonlarını sürdürürken, ilçede teröristler tarafından tuzaklanan patlayıcılar tek tek imha edildi.

 

Diyarbakır’ın merkez Sur İlçesi’nin Fatihpaşa, Hasırlı, Dabanoğlu, Savaş, Cevatpaşa ve Cemal Yılmaz mahallerinde 2 Aralık 2015 günü, hendeklerin kapatılması, barikatların kaldırılması ve PKK’lıların etkisiz hale getirilmesi için ilan edilen sokağa çıkma yasağı 50’inci gününe girdi. Polis ve jandarma özel harekat timlerinin yanı sıra Genelkurmay Başkanlığı’ndan 2 astsubay, 2 uzman taburundan oluşan Özel Kuvvet Komutanlığı birlikleri de operasyona destek veriyor. Havadan helikopterlerin görüntü olarak destek verdiği operasyonlarda son günlerde teröristlerin tuzakladıkları patlayıcılar tek tek imha ediliyor. PKK’lıların cadde ve sokaklar dışında evlerin girişleri ve içlerine de patlayıcı tuzakladıkları belirlendi.
 
Sur’da çatışmaların yoğunlukla yaşandığı Fatihpaşa ile Hasırlı mahallelerine bugün çok sayıda Kirpi adı verilen araçla personel ve mühimmat taşıyan zırhlı araçlar, operasyonlara destek için mahallelere giriş yaptı. Yasaklı mahallerin yakınlarında bulunan Gazi Caddesi’nde ise yoğun güvenlik önlemleri alınırken, giriş çıkışlar kontrollü bir şekilde yapılıyor. Operasyonların devam ettiği bölgelere yakın yerlerde ambulanslar ve sağlık ekipleri de hazır bekletiliyor. Sur’dan bugün de yer yer patlama ve silah sesleri yükseldi.
 
Genelkurmay Başkanlığı, Sur’da bugüne kadar 106 PKK’lının etkisiz hale getirildiğini açıkladı. Açıklamada, "Diyarbakır Sur’da devam eden operasyonda; 3 bölücü terör örgütü mensubu terörist etkisiz hale getirilmiş (Operasyonda, toplam etkisiz hale getirilen terörist sayısı 106’dır.) 8 el yapımı patlayıcı imha edilmiş, 1 Kalaşnikof piyade tüfeği ile 1 tabanca ele geçirilmiştir" denildi.

Yayın Tarihi : 20.01.2016 : 15:14

Etiketler : Surda    Bombalı    Tuzaklar    Temizleniyor    Operasyonlar    Sürüyor    Kanalben    Haber   


Yorumlar

9450
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN