Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


HDP'li Avukata Polise Hakaretten 1 Yıl 5 Ay Hapis

HDP'li Avukata Polise Hakaretten 1 Yıl 5 Ay Hapis
HDP’den Sakarya Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan avukat 32 yaşındaki Harika Günay Karataş, polis memuruna hakaret suçundan 1 yıl 5 ay 15 gün hapis cezasına çarptırıldı.

 

Sakarya Barosu eski avukatlarından olan Harika Günay Karataş, 2014 yılında yılında Sakarya Adliyesi’nde hakim-savcı-avukat kapısında polis memurları M.Ö. ve A.K. ile tartıştı. Polis memurları M.Ö. ve A.K, bir vatandaşı hakim-savcı-avukat kapısından geçirmeye çalışan avukat O.E.’yi uyarırken araya giren Harika Günay Karataş tartışmaya dahil oldu. Polis memurları, Harika Günay Karataş’ın tartışma sırasında, "Hakim ve savcıların karşısında el pençe divan durup, yalakalık köpeklik yapıyorsunuz. Bizimle de egonuzu tatmin ediyorsunuz" dediğini iddia ederek davacı oldu.
 
Sakarya 7’nci Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen davada Harika Günay Karataş suçlamaları kabul etmeyerek, olay günü polislerin bir meslektaşına kötü muamelede bulunduğunu söyleyerek, "Müştekilere karşı hakaret teşkil eden bir eylemim olmadı. Kendisine ’Bir avukata bu şekilde davranamazsınız, buradan hakim savcı geçince el pençe divan duruyorsunuz, bir avukata bu şekilde davranamazsınız’ dedim. Bunun haricinde bir şey söylemedim. Ayrıca Hacı Lokman Birlik’i panzerin arkasında cenazesini sürükleyen ve Uğur Kaymaz’ı sokak ortasında katledip yanına silah bırakan ve 3 yaşından 70 yaşına kadar sivil halkı katleden bir geleneğe sahip meslek örgütü çalışanına köpek diyerek köpeğe hakarette bulunmam. Suçlamaları reddediyorum" dedi.
 
Mahkeme, Harika Günay Karataş’a kamu görevini yürüten polis memurlarının onur, şeref ve saygınlıklarını rencide edebilecek nitelikte hakaret suçu işlediğini tespit ederek 1 yıl 5 ay 15 gün hapis cezası verdi. Mahkeme, avukat Karataş’a verilen bu cezayı sanığın sabıkasız olması ve yeniden suç işlemeyeceği hususunu göz önünde bulundurarak, hükmün açıklanmasını geri bırakılmasına ve 5 yıl süreyle denetime tabi tutulmasına karar verdi.
 
Avukat Karataş, aralarında 2 polis müdürünün de bulunduğu 14 yaşındaki Ö.C.’ye cinsel istismar davasında Ö.C’nin avukatlığını yapmıştı. Bir dönem Çağdaş Hukukçular Derneği Sakarya Şube Başkanlığı görevinde de bulunan Karataş geçen yıl Sakarya Barosu’ndan Hakkari Barosu’na nakil yaptırarak, Hakkari’de mesleğine devam etmeye başladı.

Yayın Tarihi : 20.01.2016 : 15:12

Etiketler : Hdpnin    Adayı    Avukata    Polise    Hakaretten    Yıl    Ay    Hapis    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

6973
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN