Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Vatandaşlar Yaralarını Sarmaya Çalışıyor

Vatandaşlar Yaralarını Sarmaya Çalışıyor
Şırnak’ın Silopi İlçesi’nde, dünden itibaren sokağa çıkma yasağının gündüz saatlerinde kaldırılmasının ardından, çatışmalar sırasında evlerinde hasar meydana gelen vatandaşlar yaralarını sarmaya çalışıyor. Olayların son bulmasını ve huzur istediklerini belirten vatandaşlar, "Aynı vatanda yaşamak istiyoruz" dedi.

 

Silopi’de 14 Aralık’ta ilan edilen sokağa çıkma yasağının dünden itibaren 05.00- 18.00 saatleri arasında kaldırılmasının ardından, ilçede vatandaşlar yaralarını sarmaya çalışıyor. PKK’lı teröristlerin etkisiz hale getirilmesi için güvenlik güçlerininin düzenlediği operasyonlar sırasında çıkan çatışmalarda evleri tahrip olan vatandaşlar, olayların bitmesini istedi. Barbaros Mahallesi’ndeki evinde yaşayan 6 çocuk babası 29 yaşındaki Ahmet Kaplan, operasyonlar sırasında evi zarar gördükten sonra kardeşinin evine sığındığını belirterek, evindeki eşyalarının da kullanılamaz hale geldiğini söyledi.
 
AYNI VATANDA YAŞAMAK, AYNI OKULA GİTMEK İSTİYORUZ
 
Çatışmalarda 18 küçük ve büyükbaş hayvanının telef olduğunu da anlatan Kaplan, Türkiye’den ayrı bir vatanda yaşamayı düşünmediğini ifade ederek, "Evdeki eşyaları kendi imkanlarımla yeni almıştım. Bundan sonra hiç kimse ölmesin. Ne asker, ne polis ne de diğer gençler ölmesin. Bakın bu halimize, nasıl bunu yapacağım? Artık barış istiyoruz, kardeşlik istiyoruz, aynı vatanda yaşamak istiyoruz. Aynı okula gitmek istiyoruz. Biz cahil kalmışız, çocuklarımız da bizim gibi cahil kalacak. Bu ne zamana kadar devam edecek? Yeter, bizim başımıza gelenler" dedi.
 
"YGS’YE AZIRLANIYORDUM, AMA EVİMİZ YIKILDI"
 
YGS sınavına hazırlanan Ahmet Kaplan’ın kız kardeşi Hacera Kaplan ise, sınavlara gireceğini ama istediği gibi hazırlanamadığını dile getirerek, "Burası bizim ders çalışma yerimizdi. YGS sınavına gireceğim ama artık çalışma yerimiz yok oldu. Nasıl gireceğiz sınava, bu nasıl insafsızlıktır?" diye konuştu.
 
Ahmet Kaplan’ın erkek kardeşi Hüseyin Kaplan da, üniversite sınavına girmek için hazırlık yaptığını anlatarak, ders kitaplarının olaylar sırasında yandığı için çalışamaz durumda olduğunu belirterek, "Ben üniversite sınavına girmek için çalışıyordum ama gördüğünüz gibi evlerimiz yandı. Bir aydır çalışmalarımı istesem de yapamıyorum. Ne söyleyeceğimi şaşırdım. Kül oldu kitaplarımız. Artık onları nasıl alacağımızı bilmiyorum. Bu tür olayların olmasını istemiyoruz. Artık üniversitelere gitmek ve okumak istiyoruz" dedi.
 
Öte yandan Barbaros Mahallesi’nde aksayan belediye hizmetlerinin sağlıklı verilebilmesi için ekipler çalışmaya başladı. Mahallede patlayan içme suyu şebekesi, belediye ekipleri tarafından onarıma alınırken, mahalledeki kadınlar, bidonlarla evlerine su taşıdıkları görüldü.

Yayın Tarihi : 20.01.2016 : 12:32

Etiketler : Silopide    Vatandaşlar    Yaralarını    Sarmaya    Çalışıyor    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

1721
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN