Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Hasta Kurtarmaya Giderken Kara Saplandı

Hasta Kurtarmaya Giderken Kara Saplandı
Bingöl’ün Karlıova İlçesi’ne 20 kilometre uzaklıkta bulunan Viranşehir Köyü’nde doğum sancıları başlayan kadını almaya giden UMKE kurtarma ekibini taşıyan araç, yolda kara saplandı.

 

Karlıova Köyü’nde hamile bir kadının doğum sancıları çektiği ihbarı alan UMKE ekipleri, Viranşehir Köyü’ne doğru yola çıktı. Hamile kadının durumunun acil olması üzerine, 112 kar ambulansı tarafından alınıp Karlıova Devlet Hastanesi’ne getirilince, UMKE kurtarma ekibi Kantarkaya Köyü yakınlarında dönmek zorunda kaldı. Dönüş yolunda kara saplanan araç içindeki personel, kendi imkanıyla kar yığınlarını temizleyerek aracı saplandığı yerden çıkarmayı başardı.
 
Karlıova İlçesi’nde yoğun kar yağışı nedeniyle elektrik telleri koparken, ilçe merkezi uzun süre elektriksiz kaldı. Birçok köy yolunun kapalı olduğu ilçede, bazı köylere günlerden bu yana elektrik verilmediği belirtildi. İlçe merkezinde kar kalınlığının 1 metreyi aşmasıyla birlikte şehir merkezinde oturanlar büyük sıkıntılar yaşıyor. Park halinde bulunan araçların tamamen kar yığınlarına gömüldüğü ilçede, belediye ekipleri yirmi dört saat aralıksız olarak çalışıyor. Sarıkuşak Köyü yolunda kara saplanan köy aracında bulunan öğrenci ve köylülerin imdadına yetişen özel idare ekipleri aracı bulunduğu yerden çıkararak araç içerisindekilerini ilçe merkezine getirdi. Kaymakam Levent Yetgin tarafından bir yurda yerleştirilen köylüler burada 2 gün konuk edildi.
 
Karlıova-Erzurum ve Karlıova-Bingöl yolunda kar yağışı ve tipi nedeniyle birçok araç yolda mahsur kaldı. Saatlerce yardım bekleyen araçların imdadına karayolu ekipleri yetişti. Kara saplanan bir çok araç greyderler tarafından çekilerek kurtarıldı. Bazı kamyonların kara saplanmasından dolayı kapanan yollar, bu araçların çekilmesiyle tekrar ulaşıma açıldı. İlçe merkezinin Erzurum ve Bingöl ile baglantının kesilmemesi için karayolları ekipleri aralıksız olarak çalışmalarını sürdürüyor.

Yayın Tarihi : 20.01.2016 : 11:22

Etiketler : Hasta    Kurtarmaya    Giden    Umke    Aracı    Kara    Saplandı    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

5625
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN