Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


İzmirliler Dikkat! Hem Soğuk, Hem Yağmur

İzmirliler Dikkat! Hem Soğuk, Hem Yağmur
İstanbul ve Ankara hava durumu başta olmak üzere kar yağışı 1 günlük mola verdi. Ankara'da yarın, İstanbul'da ise 22 Ocak Cuma günü kar yağışı tekrar geliyor. İzmir ise yeni bir soğuk ve yağışlı havanın etkisine giriyor.

 

Hava durumu 20 Ocak Çarşamba raporlarına göre başta İstanbul, Ankara, Bursa, Eskişehir, Zonguldak, Düzce, Kütahya ve Kocaeli olmak üzere kar yağışı bir günlük mola veriyor. Meteorolojiden gelen son rapor ise korkuttu. Kar yağışı 22 Ocak cuma günü tekrar geliyor. Sıcaklık değerleri ise mevsim normallerinin çok altına inecek.
 
HAVA  DURUMU YURT GENELİNDE NASIL?
 
Hava durumu son meteoroloji bilgilerine göre ülkemizin doğu kesimleri ile zamanla Ege ve Batı Akdeniz, akşam saatlerinden sonra Marmara'nın güneyi, İç Anadolu'nun batısı ve Bolu çevrelerinin yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Ege ve Batı Akdeniz kıyılarında yağmur ve sağanak, yağış alan diğer yerlerde karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.
 
SICAKLIK 6 DERECE BİRDEN DÜŞÜYOR
 
Doğu kesimlerde 2 ila 6 derece azalacağı, kuzeybatı kesimlerde 1 ila 3 derece artacağı, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacağı tahmin ediliyor. Rüzgar, genellikle kuzey ve kuzeybatı, güneydoğuda güney ve güneybatı, güneybatı kesimlerde güney ve güneydoğu yönlerden hafif arasıra orta kuvvette esmesi bekleniyor.
 
YARINA DİKKAT!
 
Perşembe günü güneybatıdan itibaren yurdumuzu etkileyen yağışlı sistemin Ege, Marmara’nın güneydoğusu, Batı Akdeniz, İç Anadolu, batı ve Orta Karadeniz’in iç kesimleri ile Zonguldak ve Bartın çevrelerinde yağışlara neden olması bekleniyor. Yağışların Muğla ve Antalya illerimizde kuvvetli olmak üzere kıyı Ege ve Batı Akdeniz kıyı kesiminde yağmur, Marmara’nın güneydoğusunda karla karışık yağmur, yağış alan diğer yerlerde kar şeklinde olması bekleniyor.
 
CUMA GÜNÜ YENİ SOĞUK HAVA DALGASI GELİYOR
 
Cuma günü mevcut yağışlı hava üzerine yurdumuzun Karadeniz üzerinden gelmesi beklenen yeni bir soğuk ve yağışlı havanın etkisine gireceği tahmin ediliyor. Cuma günü Marmara’nın doğusu, İç Ege, Akdeniz, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu’nun batısının yağışlı geçeceği, yağışların Akdeniz kıyı kesimi ile Güneydoğu Anadolu’nun batısında yağmur diğer yerlerde kar şeklinde olacağı tahmin ediliyor.
 
Soğuk ve genellikle kar yağışlı bu sistemin hafta sonunda da yurdumuzun kıyı Ege ile Marmara’nın batısı dışında tamamında etkili olmaya devam edeceği tahmin ediliyor.
 
İZMİR VALİLİĞİ'NDEN AÇIKLAMA:
 
Halen bölgemiz soğuk havanın etkisi altında bulunmaktadır. Bölgemizin bugün (20.01.2016) öğle saatlerinden sonra Orta Akdeniz üzerinden gelecek ılık ve yağışlı havanın etkisine gireceği, kıyı kesimlerinin yağmurlu, iç kesimlerinin karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin edilmektedir.
 
Yarın (21.01.2016 Perşembe); Çanakkale dışında, bölge geneli (İzmir, Aydın, Manisa, Balıkesir) yağışlı geçecek. Yağışların Ege kıyılarında yağmur, İç kesimlerde karla karışık yağmur ve yüksek kesimlerde kar şeklinde olacağı beklenmektedir.
Cuma günü mevcut yağışlı hava üzerine bölgemizin Karadeniz üzerinden gelmesi beklenen yeni bir soğuk havanın etkisine gireceği tahmin ediliyor. 22.01.2016 Cuma ve 23.01.2016 Cumartesi günü bölge geneli çok bulutlu, doğusu ( Balıkesir il geneli ve Çanakkale’nin doğusu, Manisa’nın kuzeyi, İzmir’in kuzey ve doğu (Bergama, Kınık, Ödemiş, Kiraz ve Beydağ) ilçelerinin kar yağışlı olacağı beklenmektedir. Bugün ve Perşembe günü hava sıcaklıklarının kademeli olarak 4 ila 6 derece artacağı, Cuma gününden itibaren tekrar 5 ila 7 azalacağı tahmin edilmektedir.
 
İZMİR İÇİN 5 GÜNLÜK HAVA TAHMİNİ:
 

Yayın Tarihi : 20.01.2016 : 11:07

Etiketler : haber    haberler    izmir    hava durumu    soğuk hava    yağmur    meteoroloji    kanalben    ben tv       


Yorumlar

8673
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN