Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Üniversiteye Saldırı: En az 21 Ölü

Pakistan'daki Baça Han Üniversitesi'ne giren silahlı saldırganlar çevreye ateş açtı. Öğretmen ve öğrencilerin hedef alındığı saldırıda ez 21 kişi hayatını kaybetti, 60 kişi yaralandı. 4 silahlı saldırgan da öldürüldü. Saldırı sırasında üniversitede binden fazla öğrenci bulunuyordu.

 

Pakistan'ın kuzeybatısındaki Hayberpaktunhuva eyaletinin Çaharsada kentinde, silahlı bir grup Baça Han Üniversitesi'nin kampüsüne saldırdı.
 
Pakistan'da yayın yapap haber kanalı GEO TV saldırının yerel saatle sabah 09.50'de başladığını duyurdu. 
 
Görgü tanıkları, saldırıda militanların üniversite çalışanları ve öğrenciler üzerine ateş açtığını, patlama sesleri duyulduğunu belirtiyor. 
Pakistan Ordu Sözcülüğü, askeri birliklerin bölgeye sevk edilmesiyle militanlarla çatışmaların başladığı bilgisini paylaştı. Pakistan ordusu üniversitenin etrafının çevrildiğini ve havadan da izlendiğini açıkladı. 
 
KIZ YURDU HEDEF ALINIYOR 
 
Pakistan ordu sözcülüğü, 3 bin öğrencinin eğitim gördüğü üniversitenin kampüsünde silahlı saldırganların kız yurdunu hedef aldıklarını belirtti.
 
İÇERDE 1000 ÖĞRENCİ VAR 
 
Saldırı sırasında üniversitede binden fazla öğrenci bulunuyordu. Silahlı militanlar saldırıyı gerçekleştirdiğinde öğrenciler ders görüyordu.  
Kampüsten şu ana kadar yaklaşık 50 öğrenci tahliye edilirken, en az 21 kişinin hayatını kaybettiği ve 60 kişinin yaralandığı belirtiliyor.
 
4 SALDIRGAN ÖLDÜRÜLDÜ 
 
Pakistan ordusu, 4 saldıganın öldürüldüğünü açıkladı. Saldırının kim tarafından gerçekleştirildiği henüz bilinmiyor. 
 
6-7 SALDIRGAN VAR  
 
Tahliye edilenler, yerel basına yaptıkları açıklamalarda 6-7 silahlı saldırgan gördüklerini ve onlarca öğrencinin vurulduğuna şahit olduklarını aktardı.
 
Yerel kaynaklar da, saldırganlardan ikisinin öldürüldüğü aktarıyor.
 
TALİBAN'IN KALESİ 
 
Pakistan'ın kuzeybatısındaki Hayberpaktunhuva eyaleti Pakistan Talibanı'nın kalesi olarak biliniyor.
 
ASKERİ OKULA SALDIRIDA 136 ÖĞRENCİ ÖLDÜRÜLMÜŞTÜ 
 
2014 Aralık ayında Peşever kentinde bir askeri okulu basan silahlı saldırganlar 136 öğrenciyi öldürmüşlerdi. Bu saldırı sonrası Pakistan ordusu, Taliban'a karşı birçok büyük askeri operasyon düzenledi.
 

Yayın Tarihi : 20.01.2016 : 10:38

Etiketler : pakistan    terör    üniversite    peşaver    hayberpaktunhuva    çaharsada    baça han üniversitesi       


Yorumlar

3902
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN