Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Bornova'da Sosyal Belediyecilik Başarısı

Bornova'da Sosyal Belediyecilik Başarısı
Bornova Belediyesi’nin, sosyal belediyecilik uygulamalarına yepyeni bir boyut getirdiği ‘Dost Market’ projesi büyümeye devam ediyor. Bornova Merkez’den sonra Altındağ’da kapılarını açan Dost Market’in 3. Mağazası da Doğanlar’da hizmete girdi. İhtiyaç sahipleri gelir durumlarına göre kartlarına yüklenen bakiyelerle giyimden temizlik malzemelerine tüm gereksinimlerini bu marketten karşılayabiliyor.

 

Bornova Belediyesi’nin sosyal belediyecilik uygulamalarından biri olarak hayata geçirilen örnek projesi Dost Market, zincir mağazalarla büyüyor. İlk mağazası Bornova Merkezde, 2. Mağazası Altındağ’da açılan marketin 3. Mağazası da Doğanlar’da hizmete girdi. İhtiyaç sahibi vatandaşların gıda ve temizlik malzemesi gibi temel gereksinimlerini istedikleri gibi seçip alabilmeleri için Bornova Belediyesi tarafından açılan Dost Market mağazalarında mutfak ihtiyaçlarında,  giyim ve temizlik malzemesine kadar her çeşit ürün bulunuyor. Ayrıca vatandaşlar kışlık odun ihtiyaçlarını da Dost Market’ten temin edebiliyor.
 
Doğanlar’da 135 metrekare alan içine 200'ün üzerinde ürün çeşiti ile açılan Dost Market, Doğanlar, Naldöken, Mevlana, Ümit, Kemalpaşa ve Gürpınar olmak üzere Bornova’nın 6 mahallesinden ihtiyaç sahibi vatandaşlara hizmet verecek.
 
3 bin 485 aileye ulaşıldı
 
Türk Kızılayı Bornova Şubesi’nin de destek olduğu Dost Market sayesinde, bu güne kadar maddi güçlükler yaşayan 3 bin 485 aileye ulaşıldı. Proje kapsamında ihtiyaç sahiplerinin kartlarına gelirlerine ve ihtiyaç durumlarına göre belirlenen limit kapsamında yükleme yapıldığını söyleyen Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, “İhtiyaç sahiplerini belediye meclisimizdeki her siyasi partiden üyenin bulunduğu bir komisyon belirliyor. Bugüne kadar 3 bin 485 aileye ulaştık” dedi.

Yayın Tarihi : 20.01.2016 : 09:54

Etiketler : bornova belediyesi    sosyal belediyecilik    altındağ    doğanlar    dost market    başkan olgun atila       


Yorumlar

3032
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN