Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Kiraz'da Ulaşıma Kar Engeli

İzmir'in Kiraz İlçesi'nde, kırsalda kalan 11 mahallenin yolu, 30 santimetreye kadar ulaşan kar yüzünden kapandı.

 

İzmir'in Kiraz İlçesi'nde, kırsalda kalan 11 mahallenin yolu, 30 santimetreye kadar ulaşan kar yüzünden kapandı. Yolda mahsur kalan altı araç ise belediye ekiplerince kurtarıldı. Ekiplerin çalışmasıyla mahalle yollarından 10'u ulaşıma açıldı. Bir gün önce 15 otomobil mahsur kaldığı Ödemiş'in Bozdağ Mahallesi başta olmak üzere kentte biriken karların temizliği için belediye ekipleri gün boyu çalışma yaptı. Kiraz ve Ödemiş'te geçen pazar günü başlayarak pazartesi sabah saatlerine kadar etkili olan kar yağışı sonrası biriken karların temizliği için belediye ve karayolları ekipleri seferber oldu. Bir gün önce 15 otomobil mahsur kaldığı Ödemiş'in başta Bozdağ Mahallesi başta olmak üzere çevre mahallelerde dün (pazartesi) gün boyu kar küreme ve tuzlama çalışması yürütüldü.
 
Kiraz'da ise eskiden dağ köyü olan kırsaldaki İğdeli, Olgunlar, Sırımlı, Örencik, Zeybekler, Taşlıyatak, Cevizli, Sarısu, Ozan, Bahçearası ve Ahmetler mahallelerinin yolu ise kar yüzünden ulaşıma kapandı. Ulaşıma kapanan 11 mahallede, kar kalındığı 30 santimetreyi buldu. Bu yıllarda mahsur kalan altı araç, ekiplerce kurtarıldı. Ödemiş gibi Kiraz'da da kar küreme, tuzlama ve yol açma çalışmaları gün boyu sürdü. Çalışmaların ardından Ahmetli hariç diğer mahallelerin yolu ulaşıma açıldı. Ahmetler'de çalışmaların sürdüğü bildirildi.
 
EKİPLER BEKLENEN KAR İÇİN DE HAZIR
 
AK Partili Kiraz Belediye Başkanı Saliha Özçınar Şengün, "30 kişilik personelin kar temizleme çalışmaları sürüyor. Yol açma çalışmaları şuan Kiraz bağlı Ahmetler Mahallesi'nde halen devam etmekte. İnşallah ilerleyen saatlerde olumlu sonuç alacağız. Ekiplerimiz ve iş makinelerimiz çalışıyor. Salı ve Çarşamba günü beklenen kar yağışıyla ilgili olarak vardiya şeklinde 30 kişi personelin mahallelerde oluşabilecek olumsuz durum karşısında ve kapanan yolların açılması yönünde hazır vaziyette bekliyor" dedi.

Yayın Tarihi : 19.01.2016 : 17:06

Etiketler : izmir    kiraz    ulaşım    kar       


Yorumlar

3973
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN