Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Adilcevaz’ın Cadde Ve Sokak İsimleri Değişiyor

Adilcevaz’ın Cadde Ve Sokak İsimleri Değişiyor
Bitlis’in Adilcevaz Belediyesi tarafından yapılan çalışmalar kapsamında ilçedeki bütün cadde ve sokakların isimlerinin değiştirilmesi için istişare toplantısı yapıldı. Toplantıda ilçedeki 22 caddenin adı değiştirilerek, tüm sokak isimlerinin yeniden düzenlenmesi kararı alındı.

 

Adilcevaz Belediyesi proje ve koordinasyon merkezinde Ak Partili Belediye Başkanı Necati Gürsoy’un başkanlığında, Belediye Meclis üyeleri, mahalle muhtarları ve birim amirlerinin katılımıyla yapılan toplantıda, ilçede bulunan 8 mahallenin sınırları belirlenirken, 22 caddenin isimleri değiştirilerek Adilcevaz’ın önde gelen manevi şahsiyetlerinin adlarının verilmesi için karar alındı. Ayrıca ilçedeki bütün sokakların isimleri yeniden düzenlenerek halihazır harita ve numaralandırma sistemiyle, vatandaşların adres bulmaları daha da kolaylaştırılacak. Adilcevaz Belediye Başkanı Necati Gürsoy, vatandaşların adres bulma işlemlerinde kolaylık yaşamaları için böyle bir çalışma başlattıklarını belirterek şöyle konuştu:
 
"İlçemizdeki mevcut cadde ve sokak isimleri karışık olduğundan dolayı vatandaşlarımız adres bulmakta ve belirtmekte sıkıntı yaşamaktaydı. Bu sıkıntıların giderilmesi için şu anda ihalesi devam eden halihazır numarataj çalışmaları bitiminde mahalle, cadde ve sokak isimleri ulusal adres sistemine uygun hale getirilecek. Aynı zamanda halihazır harita sistemiyle Adilcevaz’ın hazırda bulunan mahalle, cadde ve sokaklarını harita üzerinden bulmak daha da kolaylaşacak. İnşallah yapacağımız çalışmalar neticesinde mahalle sınırları ile birlikte, cadde ve sokak isimlerinin yanı sıra binalara numara tabelaları konularak halkımızın istediği adresi rahatlıkla bulmaları sağlanacak. Bizim buradaki önceliğimiz geçmişte ilçemiz için maneviyatı olan önemli şahsiyetlerin isimlerini bazı caddelerimize vermeyi düşünüyoruz. Yaptığımız toplantıda bu yönde kararlar aldık. Bazı caddelerimizin isimlerini manevi şahsiyetlerimizin isimleriyle değiştirmek istiyoruz. İlçemizde cadde ve sokaklarımızda şu ana kadar alışagelmiş isimler kullanılmış."

Yayın Tarihi : 19.01.2016 : 15:31

Etiketler : Adilcevazın    Cadde    Sokak    İsimleri    Değişiyor    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

5080
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN