Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Enerji Temalı Karikatürler Sergide

Enerji Temalı Karikatürler Sergide
İzmir’de, Haziran ayı başında Energie Cities Genel Kurulu’na ev sahipliği yapmaya hazırlanan Bornova Belediyesi, dünyanın dört bir yanındaki sanatçıların eserlerinden oluşan “enerji" temalı sergiyi İzmirliler ile buluşturdu.

 

 
1-2-3 Haziran 2015 tarihlerinde gerçekleşecek Energie Cities Genel Kurulu ve yıllık toplantılarına ev sahipliği yapmaya hazırlanan Bornova Belediyesi, daha önce Uluslararası İstanbul Karikatür Festivali’nde açılan “enerji" temalı sergiyi İzmirliler ile buluşturdu. Sergi, Yeni Yüksektepe Kültür Derneği Bornova Şubesi (aktiffelsefe) işbirliğiyle Bornova Belediyesi Dramalılar Köşkü Kent Arşivi ve Müzesi’nde kapılarını açtı. Günümüzde giderek artan enerji sorununa ve olası çözümlerine dikkat çekmek için dünyanın dört bir yanından karikatüristlerin bu konu hakkındaki değişik yorumlarını 65 eserle anlattığı sergi, 31 Ocak 2016’ya kadar ziyaret edilebilecek. Sergi kapsamında bazı karikatürler de bir hafta boyunca Bornova Küçük Park’ta vatandaşların beğenisine sunuldu.
 
Aynı zamanda Energie Cities’in yönetim kurulu üyesi olan Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, Haziran ayında Avrupa’nın 250 kentinden gelecek belediye başkanları ve ilgili yetkilileri ağırlayacaklarını hatırlatarak, “Bu önemli organizasyon öncesi kentimizde enerji verimliliği konusunda farkındalık oluşturmak istiyoruz. Bu sergiyi kentimize getirmemizin sebebi bu. Başta Bornovalılar olmak üzere tüm İzmirlileri bu özel sergiye davet ediyorum" dedi.

Yayın Tarihi : 19.01.2016 : 12:20

Etiketler : Enerji    Temalı    Karikatürler    Sergide    Bölge   


Yorumlar

8606
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLERReklam

YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN