Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Süt Kuzusu ''Marka'' Oldu

Süt Kuzusu ''Marka'' Oldu
İzmir Büyükşehir Belediyesi, 118 bin hanenin kapısını tek tek çalarak 1-5 yaş grubundaki çocuklara süt dağıttığı Süt Kuzusu projesi için "Marka Tescil Belgesi" aldı.

 

 
Büyükşehir Belediyesi’nin Tire Süt Kooperatifi işbirliğinde başarıyla yürüttüğü, 1-5 yaş arasındaki 118 bin çocuğun haftada 2 litre süt içmesini sağlayan ’Süt Kuzusu Projesi’, bir “İzmir markası" olarak patentini aldı. "Süt Kuzusu"nun kendi alanında Türkiye’de ilk marka olarak tescil edildiği açıklandı.
 
2005 yılından itibaren “Okul Sütü Projesi" ile gelişme çağındaki çocuklara ve ailelerine destek olan İzmir Büyükşehir Belediyesi, Milli Eğitim Bakanlığı ve Tarım Bakanlığı’nın 2012 yılında ilköğretim okullarında süt dağıtımına başlama kararıyla birlikte projeyi revize ederek bu kez 1-5 yaş grubu çocukları hedeflemişti. İzmir Büyükşehir Belediyesi, tıpkı Okul Sütü gibi, kısa sürede büyük ilgi gören kapıya teslim bu süt dağıtımı modeliyle de örnek oldu.
 
118 bin çocuğa 15 günde bir 4 litre süt dağıtımı gerçekleştiren İzmir Büyükşehir Belediyesi, bu önemli sosyal projeyi büyüterek sürdürürken, diğer yandan da 2013 Haziran ayında yaptığı isim ve logo hakkı başvurusunu sonuçlandırarak "Süt Kuzusu"nun patentini aldı.
 
SÜT KUZUSU BÜYÜMEYE DEVAM EDECEK
 
Marka Tescil Belgesi’ni İzmir Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri Pervin Şenel Genç’e teslim eden Destek Patent Bölge Müdürü Süleyman Zemin, bu projenin kendi alanında Türkiye’de bir ilk marka tescili olduğunu söyledi. Zemin, "Süt Kuzusu Türkiye’de ilk ve çok başarılı bir projeydi. Şimdi markalaşmış bir proje oldu. Artık tüm hakları Büyükşehir Belediyesi’ne ait. Belediye’ye, İzmir halkına ve çocuklarımıza hayırlı olsun" dedi.
 
Özellikle Süt Kuzusu ailelerine teşekkür eden Genel Sekreter Pervin Şenel Genç ise, “Bize güvendiniz. Sizlerin de desteğiyle Süt Kuzusu ailemiz büyümeye devam edecek" diye konuştu.
 
30.7 MİLYON LİTRE SÜT DAĞITILDI
 
Hem çocukların sağlıklı gelişimine katkı sağlamak hem de tarım ve hayvancılıkla geçimini sağlayan üreticileri desteklemek amacıyla Türkiye’de ’sözleşmeli üretim’ modelini uygulayan ilk yerel yönetim olan İzmir Büyükşehir Belediyesi, 2005 yılında başladığı Okul Sütü projesini 2012’nin Eylül ayından itibaren 1-5 yaş arasındaki okul çağı öncesi çocukları kapsayan Süt Kuzusu projesine çevirmişti. Tireli süt üreticilerinden temin edilen sütlerle 40 bin çocukla başlayan proje, 2015 Aralık ayı itibariyle 118 bin haneye ulaştı. Proje kapsamında bugüne kadar 30 milyon 700 bin litre süt dağıtıldı.

Yayın Tarihi : 19.01.2016 : 12:00

Etiketler : Süt    Kuzusu    Marka    Oldu    Bölge   


Yorumlar

9087
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN