Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Ege’den Avrupa’ya Turizm Çıkarması

Ege’den Avrupa’ya Turizm Çıkarması
Ege Bölgesi’nin turizm cennetleri, Deniz Ticaret Odası (DTO) öncülüğünde, Avrupa’nın en önemli denizcilik fuarı olarak kabul edilen Boot Düsseldorf 2016 Fuarı’na katılacak. 23-31 Ocak 2016 tarihleri arasında 47. kez düzenlenecek Fuar’da, Ayvalık, Dikili, Çeşme ve Kuşadası’nın deniz turizmi potansiyeli, dünyaya tanıtılacak.

 

 
Su sporları, yatçılık ve tekne alanlarında dünyanın en prestijli fuarı olarak kabul edilen Boot Düsseldorf’a, Çeşme Kaymakamı Mustafa Erkayıran, Çeşme Belediye Başkanı Muhittin Dalgıç, Dikili Belediye Başkanı Mustafa Tosun, Ayvalık Belediye Başkanı Rahmi Gençer, DTO İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Öztürk, Yönetim Kurulu Sayman Üyesi Mihri Çelik, Meclis Üyesi Argun Gündüç katılacak.
 
DTO İzmir Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı Yusuf Öztürk, Boot Düsseldorf’ta Ayvalık’tan Didim’e kadar olan sorumluluk sahalarındaki bölgenin deniz sporları alanında tanıtımını yapacaklarını söyledi. Öztürk, "Karada yapılan dünyanın en büyük denizcilik fuarı olan Boot Düsseldorf Fuarı’na, Antalya Şube ile beraber geçen sene ilk defa stant açarak katılmıştık. Fuarda Alaçatı standımız büyük ilgi gördü. Bu yıl, bölgemizdeki diğer windsurf-kitesurf imkanlarının da tanıtımını yapmak amacıyla ’Come Surf Turkey’ ismi ile fuardaki 1. Hol’de yerimizi alacağız. Ayrıca Türkiye dalış turizminin de tanıtımının yapılacağı 3. Hol’de İzmir ve Kuşadası standımız bulunacak. Çeşme Kaymakamlığı, Çeşme Belediyesi, Ayvalık Belediyesi, Dikili Belediyesi ve ilgili üyelerimizin yer alacağı standımızın bölgemiz su sporlarının tanıtımı için faydalı olacağına inanıyoruz. Çeşme’nin sualtı zenginliğini tanıtmak için hazırladığımız ve sanatçımız Tahsin Ceylan’ın fotoğraflarından oluşan ’İyonya’nın Yıldızı Çeşme’ kitabını da ziyaretçilerimize sunacağız" dedi.
 
Küresel ve bölgesel sıkıntılardan dolayı ülke turizmini zor bir sezonun beklediğini ifade eden Öztürk, bütün sorunlara rağmen moralleri yüksek tutmaya, ara vermeden Türkiye’nin ve Ege’nin güzelliklerini tanıtmaya devam edeceklerini söyledi. Ege’nin deniz turizminde ve su sporlarında son yıllarda yakaladığı başarının artarak devam edeceğine inandığını belirten Öztürk, "Boot Düsseldorf 2016’nın Türkiye turizmine, denizcilik ve turizm sektörüne bereket getirmesi diliyorum" diye konuştu.

Yayın Tarihi : 19.01.2016 : 11:19

Etiketler : Egeden    Avrupaya    Turizm    Çıkarması    Bölge   


Yorumlar

3385
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN