Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Doğu’da Kar Esareti

Doğu’da Kar Esareti
Doğu Anadolu’da yoğun kar yağışı nedeniyle 972 yerleşim biriminin merkezlerle bağlantısı kesildi. Erzincan’ın Çayırlı ile Otlukbeli İlçesi’nde eğitime 1 gün ara verildi.

 

 
Orta Akdeniz üzerinden gelen alçak basıncın etkisi altına giren Doğu Anadolu’da yoğun kar yağışı ve fırtına köy yollarını kapattı. Erzurum’da 524, Muş’ta 150, Ağrı’da 140, Erzincan’da 116, Kars’ta 39 ve Iğdır’da 3 olmak üzere 972 yerleşim biriminin merkezlerle bağlantısı kesildi. Erzurum Büyükşehir Belediyesi ile Erzincan, Muş, Iğdır, Kars ve Ağrı İl Özel İadresi ekipleri kardan kapanan yolları açmak için aralıksız çalışmalarını sürdürüyor. Bölgede termometreler ise sıfırın altında olmak üzere Ağrı’da 12, Muş’ta 8, Kars’ta 6, Ardahan’da 4 ve Iğdır’da 1 dereceyi gösterdi. Hava sıcaklıklarının mevsim normallerinde olacağını bildiren Meteoroloji 12’nci Bölge Müdürlüğü yetkilileri ise bölgede hafif şekilde kar yağışının devam edeceğini belirtti.
 
Yoğun kar yağışı nedeniyle Erzincan’ın Çayırlı ve Otlukbeli ilçelerinde tüm okullarda Refahiye İlçesi’nde ise taşımalı eğitim gören okullarda eğitim-öğretime bir gün süreyle ara verildi.

Yayın Tarihi : 19.01.2016 : 10:17

Etiketler : Doğuda    Kar    Yolları    Kapattı    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

8054
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN