Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Baba Çam’dan Oğluna Ekonomik İtiraz

Baba Çam’dan Oğluna Ekonomik İtiraz
Oğlu Emre Çam’ı Parti Meclisi (PM) üyesi yaptığı gerekçesiyle CHP içinde eleştiri oklarının hedefi olan CHP İzmir Milletvekili Musa Çam, Fransa’da okuyan oğlunun adaylığına ekonomik nedenlerle karşı çıktığını vurgulayarak, "Hem Avrupa’daki ülkelere seyahatleri hem Türkiye’ye geliş gidişleri nedeniyle bu giderleri benim kısıtlı imkanlarımla karşılamakta zorlanacağını söyledim. Ancak Avrupalı delegasyon ısrar etti ve onu tek aday gösterdi" dedi.

 

 
CHP İzmir Milletvekili Musa Çam’ın Fransa Strasbourg Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde 2. sınıf öğrencisi olan 28 yaşındaki oğlu Emre Çam, CHP’nin PM’sine seçildi. Oğlunun PM üyeliği sonrası partililerin eleştirisine hedef olan Musa Çam, DHA’ya yaptığı açıklamada oğlunun adaylığına ekonomik nedenlerle karşı çıktığını vurgulayarak, şöyle konuştu:
 
"Oğlum Emre partimizin Avrupa’da temsilci olan 16 delegasyonunun oybirliği ile PM’ye adaylık için önerildi. Bu adaylık önerisinden benim sonradan haberim oldu. Prensip olarak adaylığını doğru bulmadım. İki nedeni var. Biri 2. sınıfta okuyor ve daha iki yılı var. Eğitiminin aksamasından endişe ediyorum. İkinci neden ise ekonomik. Hem Avrupa’daki ülkelere seyahatleri hem Türkiye’ye geliş gidişleri nedeniyle bu giderleri benim kısıtlı imkanlarımla karşılamakta zorlanacağını söyledim. Ancak Avrupalı delegasyon ısrar etti ve onu tek aday gösterdi. 28 yaşında yurtdışında yaşayan birinin siyasi geleceği hakkında benim karar verme şansım da yok."

Yayın Tarihi : 18.01.2016 : 18:26

Etiketler : Baba    Çamdan    Oğluna    Ekonomik    İtiraz    Bölge   


Yorumlar

8312
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN