Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Nevşehir’den Bayırbucak Türkmenleri’ne Yardım

Nevşehir’den Bayırbucak Türkmenleri’ne Yardım
İnsani Yardım Vakfı (İHH) Nevşehir Gönüllüler Koordinatörlüğü aracılığıyla Suriye’deki Bayırbucak bölgesinde yaşayan Türkmenler’e 2 TIR dolusu yardım, dualarla gönderildi.

 

 
Suriye’de başlayan savaşın ardından, İHH Nevşehir gönüllüleri tarafından insani yardım kampanyası başlatıldı. Kampanya kapsamında bugüne kadar hayırseverlerden toplanan temel gıda maddeleri ve giyeceklerin bulunduğu 151 TIR, Suriye’deki ihtiyaç sahiplerine ulaştırıldı. Bugün ise 152 ve 153. yardım TIR’ları Gülbahçe önünde düzenlenen törenle Suriye’ye gönderildi. İHH Nevşehir Gönüllüler Koordinatörü Baki Öncel, Suriye’de yaşayan Bayırbucak Türkmenleri’nin çadır, giysi ve yiyecek yanında soğuk kış günlerinde yatak, yorgan, battaniyeye de ihtiyaçları bulunduğunu söyledi.
 
Türkmenler’in ihtiyaçlarını karşılamak üzere yardım TIR’larını gönderdiklerini anlatan Öncel, "Bu konuda kadirşinaslık gösteren Nevşehir halkına bir kez daha teşekkürlerimizi iletiyoruz. ’İyilik her zaman, her yerde’ diyoruz. Bayırbucak Türkmenlerinin yalnız olmadığını, Nevşehirli kardeşlerinin her zaman yanlarında olduğunu göstereceğiz. Bundan sonrada hafta da bir veya iki TIR yardım göndermeye devam edeceğiz. Bu mesele sadece Bayırbucak Türkmenlerinin değil ümmetin meselesidir. Bu uğurda mücadelemiz hiçbir zaman kesintiye uğramayacaktır" dedi.
 
İHH Nevşehir Gönüllüler Koordinatörü Baki Öncel konuşmasının ardından dua okudu ve 2 yardım TIR’ı Suriye’ye uğurlandı.

Yayın Tarihi : 18.01.2016 : 16:55

Etiketler : Nevşehirden    Bayırbucak    Türkmenlerine    Yardım    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

9123
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLERReklam

YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN