Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Yüksel’e PM Tepkisi

Yüksel’e PM Tepkisi
CHP’nin kurultayında çarşaf listeyle oluşan Parti Meclisi (PM) ayrılıkların derinleşmesine neden oldu. CHP İzmir Milletvekili Tacettin Bayır, CHP İzmir İl Başkanı Alaattin Yüksel’e tepki göstererek, "İzmir örgütünü temsil eden İl Başkanı örgütün istediği isimler yerine grupçu anlayışıyla kendi ekibinden isimleri PM’ye önermeyi tercih etti. Bundan sonra İl Başkanı da İzmir’de rahat çalışamayacak" dedi.

 

 
CHP İzmir Milletvekili Tacettin Bayır, kurultayda Parti Meclisi’ne (PM) girmek için aday oldu ancak saat 22.00’de CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun açıklanan anahtar listesinde adını göremeyince adaylığını geri çekti. Bayır, CHP İzmir İl Başkanı Alaattin Yüksel’e tepki göstererek, şunları söyledi:
 
"İzmir’de önseçimden ikinci çıktım. Ancak İl Başkanı önseçimden ikinci çıkan, il başkanlığı tecrübesi olan 32 yıllık parti deneyimi taşıyan biri yerine önseçimden 20. çıkan Mustafa Moroğlu’nun anahtar listeye girmesi için çaba sarf etti. İzmir örgütünü temsil eden İl Başkanı örgütün istediği isimler yerine grupçu anlayışıyla kendi ekibinden isimleri PM’ye önermeyi tercih etti. Bundan sonra İl Başkanı da İzmir’de rahat çalışamayacak. Öyle görünüyor ki Genel Başkan da baskılara tam bir direnç gösteremedi. Kendi adalet terazisinde bunu göremedi. Genel Başkan’ın bundan sonra PM’den kararları çok rahat geçireceğini, eski otorisini kullanabileceğini düşünmüyorum."
 
REKOR TEMSİL
 
Öte yandan CHP İzmir İl Başkanı Alaattin Yüksel, Sevda Erdan Kılıç ve Emre Çam’ın da Parti Meclisi’ne girmesiyle İzmirli temsil sayısının 10 olduğunu söyledi. Yüksel, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun da İzmir milletvekili olduğunu hatırlatarak, "CHP’nin en üst karar organında 11 İzmirli var. Bu rekor bir temsildir. Geçen dönem yedi kişiydi. Yüksek Disiplin Kurulu’nda da iki İzmirli yer aldı. 13 kişilik temsille İzmir kurultaya damgasını vurdu. Partinin İzmir’deki gücünü Türkiye’ye taşıma hayalimiz var. Bu hedefe bu temsille daha rahat koşacağız" dedi.
 
BYKP BEKLERKEN PM OLDU
 
Bilim, Yönetim ve Kültür Platformu’ndan aday olmayı bekleyen CHP İzmir Milletvekili Kamil Okyay Sındır, Kılıçdaroğlu’nun PM anahtar listesinde yer aldı. Sındır, İzmir’in yanısıra Ege illerinden Trakya, İstanbul ve doğu illerinden destek aldığını belirterek, "Partinin genel ilke ve değerleri üzerinde ülkemizin geleğine dair yerelde de örgütsel yapıda güçlenmeyi hem de ekonomik sosyal anlamda kalkınmaya katkı koyacak önerileri kadrolu bir yapıyla çalışacağız. İzmir’de bu kadar arkadaşın yer alıyor olmasının katkıları çok olacaktır" dedi.

Yayın Tarihi : 18.01.2016 : 15:48

Etiketler : Yüksele    Pm    Tepkisi    Bölge   


Yorumlar

3153
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN