Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Çorum’da Tarihi Eser Operasyonu

Çorum’da Tarihi Eser Operasyonu
Çorum Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin düzenlediği operasyonda, bir otomobilin içinde çok sayıda tarihi eser ele geçirildi, 2 kişi gözaltına alındı.

 

 
Bir istihbaratı değerlendiren Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekipleri,  19 LN 844 plakalı otomobili takibe aldı. Araç Ulukavak Mahallesi Varinli Caddesi üzerine bir kahvenin önünde durduğu sırada, polis operasyon düzenledi. Araç içerisinde bulunan A.B. ve M.U. gözaltına alınırken, yapılan aramada çeşitli dönemlere ait sikkeler, 7 metal ve toprak heykel, 1 tahta üzerinde Arapça yazılı levha, 29 cam boncuk, 1 işlemeli kolye, çeşitli ebatlarda 8 haç, 1 bıçak, çeşitli ebatlarda 4 mühür, 25 yüzük, 1 bileklik, 1 cam boncuk döşeli kolye, 1 metal vazo, 3 işlemeli gümüş bileklik, 1 üzeri taş işlemeli bileklik, 1 fes başlığı, 3 cam bilezik, 1 yılan başlı metal bileklik, 1 çıplak metal kadın heykeli, 1 bitişik ayaklı metal heykel, 1 asker figürlü iğne, 1 kesik başlı metal obje, 1 kemer tokası, 1 çivi, 7 yüzük başlığı, 11 metal obje, 1 yarım metal heykel, 7 metal obje, 2  mızrak ucu olmak üzere toplam 403 parça tarihi eser ele geçirildi.
 
Eserlerle ilgili Çorum Müze Müdürlüğü’nden inceleme raporu hazınlandığı belirtilerken, A.B. ve M.U. ifadeleri alındıktan sonra serbest bırakıldı.

Yayın Tarihi : 18.01.2016 : 13:28

Etiketler : Çorumda    Tarihi    Eser    Operasyonu    Kanalben    Haber   


Yorumlar

7439
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN