Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Çıray’dan Çok Ağır Adaylık Açıklaması

Çıray’dan Çok Ağır Adaylık Açıklaması
CHP İzmir Milletvekili Aytun Çıray Parti Meclisi’ne aday olmamasını tartışma yaratacak bir gerekçeyle açıkladı. Çıray, "CHP içine sızmış ve cumhuriyetimizin kurucu ruhundan nefret ettikleri için Meclisteki odalarından Atatürk resmini indirenlere hak ettikleri şekilde davrandım. Atatürk resmini bir AKP milletvekili indirseydi ne yapardık? İşte bu nedenle de Parti Meclisi’ne girmedim" dedi.

 

 
CHP İzmir Milletvekili Aytun Çıray, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun, kendisini bizzat arayarak Parti Meclisi listesinde yer verdiğini belirttiğini söyledi. Yazılı açıklama yapan Aytun Çıray PM’ye aday olmama kararını 1 Kasım seçim sürecinde aldığını belirtti. AKP’nin doğu ve güneydoğu politikalarının Türkiye’de bir iç savaş manzarası yarattığını belirten Çıray, "Bugün itibarı ile Türkiye 1. Meclis koşullarının 21. Yüzyıldaki izdüşümünü teşkil eden özel bir konjonktüre girmiş bulunmaktadır. İşte bir milletvekiline yeni bir hayati görev düşen böyle bir dönemde mecliste ve kamuoyunda demokrasi mücadelesine zaman ayırmak istedim. Parti Meclisi’ndeki görevimi işte bu nedenle gençlere bırakmak istedim" dedi.
 
25. Dönem Meclisi dâhil üç dönemdir CHP milletvekili olduğunu, CHP Parti Meclisinde iki dönem ve kısa bir süre de Genel Başkan Yardımcılığında bulunduğunu anlatan Çıray, bazı CHP’mi milletvekillere yönelik tartışılacak sözler de söyledi. Çıray, "CHP içine sızmış ve cumhuriyetimizin kurucu ruhundan nefret ettikleri için Meclisteki odalarından Atatürk resmini indirenlere hak ettikleri şekilde davrandım. Onların peşini bırakmayacağım. Atatürk’e yapılan bu saldırının varoluşsal bir sorun olduğu bilinciyle susanların hangi pazarlıklarla sustuklarını ortaya çıkarmaya çalışacağım. Atatürk resmini bir AKP milletvekili indirseydi ne yapardık? İşte bu nedenle de Parti Meclisi’ne girmedim. Bunun da bana farklı bir özgürlük ve serbestlik kazandıracağını biliyorum. Şimdi tecrübelerimi, donanımımı bu özgürlük ve serbestliğin verdiği rahatlıkla Türk Milleti ve Türkiye için değerlendirmek istiyorum" dedi.

Yayın Tarihi : 18.01.2016 : 12:41

Etiketler : Çıraydan    Çok    Ağır    Adaylık    Açıklaması    Bölge   


Yorumlar

9822
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN