Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Sağanak Yağmur Kınık’ı Vurdu

Sağanak Yağmur Kınık’ı Vurdu
İzmir’in Kınık İlçesi’nde, dün sabah saatlerinde başlayan ve zaman zaman etkisini artıran sağanak yağmur, tarlaları göle çevirdi. Sel suları önüne kattığı ne varsa sürükleyip götürürken, köprüler zarar gördü, besi çiftliklerini ve bağevlerini su bastı.

 

 
Kınık’ta dün saat 08.00 sıralarında başlayan sağanak yağmur gün boyu devam etti. Zaman zaman etkisini arttıran yağmur 10 saat aralıksız yağınca hayatı olumsuz etkiledi. Özellikle yüksek kesimlerden gelen sel sularının öne katıp getirdiği çöp konteyneri, dal parçaları ve çöpler ilçe merkezindeki Bey Deresi ile Yayakent Mahallesi’ndeki Kırgeçit Deresi üzerindeki köprülerini önünü tıkayıp, taşkına neden oldu. Sel suları Yayakent’in de aralarında bulunduğu 12 mahalleyi Kınık’a bağlayan Kırgeçit Köprüsü’nün orta ayağına zarar verdi. Köprünün üç ayrı yerinde yarıklar oluştu. Yıkılma tehlikesi bulunan köprü yaya ve araç trafiğine kapatıldı. Trafik alternatif olan yollara yönlendirildi.
 
Bakırçay, Kara Dere, Çınarlıdere, Sel suları ve tarım arazilerindeki sulama kanalları yağmur sularıyla birlikte debilerinin yükselmesi sonucu taşınca yöredeki yaklaşık bin dekar tarım arazisi göle döndü. Çevredeki bazı besi çiftlikleri ile bağ evlerini su bastı. Osmaniye Mahallesi’ndeki 80 küçükbaş hayvanının bulunduğu besi çiftliğini su basan Erdoğan Durak ise dün akşam saatlerinde belediye ekiplerinden yardım istedi. Belediye ekiplerinin dozerle yol açıp, suyun tahliyesini sağlaması sonucu çiftliğine ulaşan Durak, hayvanların yem ve sularını verebildi.
 
AK Partili Kınık Belediye Başkanı Sadık Doğruer de olay yerine gelerek ayaklarından biri zarar görüp, yıkılma tehlikesi atlatan Kırgeçit Köprüsü’nde inceleme yapıp, kınık Kaymakamı Faik Oktay Sözer’e telefonda bilgi verdi.
 
Sular yavaş yavaş çekilirken yağmur, bu sabah itibariyle yerini kara bıraktı.
 

Yayın Tarihi : 18.01.2016 : 12:27

Etiketler : Sağanak    Yağmur    Kınıkı    Vurdu    Genel   


Yorumlar

2538
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN