Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Başbakan Davutoğlu'ndan Açıklamalar

Başbakan Davutoğlu'ndan Açıklamalar
Başbakan Ahmet Davutoğlu, AK Parti İstanbul İl Danışma Meclisi toplantısında yaptığı konuşmada CHP lideri Kemal Kılıçdaroğlu'nun Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik sözlerine tepki gösterip, " Bir siyasi lidere yakışmayan bir uslüpla, bir nezaketsizlikle tepki göstermeye kalkıştı. İthamda bulundu. Mesnetsiz suçlamalarla Cumhurbaşkanımızı itham etmeye kalktı. Kötü söz sahibinindir. Cumhurbaşkanımıza yaptığı küstahlığı kendisine aynen iade ediyoruz" şeklinde konuştu.

 

Haliç Kongre Merkezi'ndeki AK Parti İstanbul İl Danışma Meclisi toplantısına Başbakan Davutoğlu'nun yanı sıra İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehdi Eker ve partililer katıldı. Başbakan Davutoğlu toplantıda yaptığı konuşmasında, İstanbul'un önemini anlattı. İstanbul şiirin, musikinin, güzelliğin, muhabbetin, medeniyetin, sanayinin, emeğin şehri olduğunu belirten Davutoğlu, İstanbul'un taşına, toprağına ve insanına gönül verdiklerini ifade etti. Muhalefeti de eleştiren Başbakan Davutoğlu, AK Parti olarak eğitim, sağlık, tarım ve diğer alanlarda yaptıkları faaliyetleri de tek tek anlattı.
 
"TÜRKİYE'Yİ HİÇ SAHİPSİZ BIRAKMADIK"
"Daha çok üreten Türkiye için yola koyulduk. Biz bu millete sevdalıyız" diyen Başbakan Davutoğlu, "13 yıl aralıksız büyüdük. Vesayetçi sistem geriledi. Demokrasimizi yeni Anayasamızla daha da güçlü kılacağız. Pasif Türkiye'yi, sözü dinletilen Türkiye haline getirdik. Başardık, başaracağız. Darbe girişimlerine, teröre rağmen bu başarıyı yakaladık. Gece gündüz sıkıntılara göğüs gerdik" diye konuştu.
"Bizde siyaset, halka hizmet içindir hakka hizmet içindir" diyerek konuşmasına devam eden Davutoğlu, Türkiye'de 7 Haziran ve 1 Kasım 2015'de 2 seçim yaşandığını, Türkiye'yi hiç sahipsiz bırakmadıklarını sözlerine ekledi.
 
DEVLET BAHÇELİ'YE ACİL ŞİFALAR DİLİYORUM
Başbakan Davutoğlu konuşması sırasında Kocaeli'nin Çayırova İlçesi'nde bulunan özel bir hastanede anjiyo olan MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli için de "Devlet Bahçeli'ye acil şifalar diliyorum" dedi.
 
"CUMHURBAŞKANIMIZA YAPTIĞI KÜSTAHLIĞI KENDİSİNE AYNEN İADE EDİYORUZ"
1 Kasım seçimlerinde büyük bir yenilgi yaşayanların ders almış görünmediklerini söyleyen Başbakan Davutoğlu, "Kemal Kılıçdaroğlu dün CHP'nin olağan kongresinde yaptığı konuşmayla bunu bir kez daha ortaya koymuştur. Bu kongrede çıkmış Sayın Cumhurbaşkanımıza dönük olarak gerçekten bir siyasi lidere yakışmayan bir uslüpla, bir nezaketsizlikle tepki göstermeye kalkıştı. İthamda bulundu. Mesnetsiz suçlamalarla Cumhurbaşkanımızı itham etmeye kalktı. Kötü söz sahibinindir. Cumhurbaşkanımıza yaptığı küstahlığı kendisine aynen iade ediyoruz" ifadelerini kullandı.
 
"HİZMET VE ESER ÜRETEMEYİNCE KABALAŞIYORLAR, ÇİRKİNLEŞİYORLAR"
"Dikta CHP siyasetine ait bir kavramdır" diyen Başbakan Davutoğlu, "Herşeyden önce kendi geçmişlerine bakmaları lazım. Siyaset üretemeyince hakaret üretmek siyasi bir yöntem olarak benimsendiğinde toplumda nezaket kalmaz. Bunlar fikir üretemeyince hakaret, itham ve küfür üretiyorlar. Hizmet ve eser üretemeyince kabalaşıyorlar, çirkinleşiyorlar. Hakaret ettiği kişinin bu ülkenin yüzde 52 oyuyla seçilmiş Cumhurbaşkanı olduğu gerçeğini bile umursamıyorlar" dedi.
 
AKADEMİSYENLERE SESLENDİ
Güneydoğu'daki olaylarla ve sokağa çıkma yasaklarıyla ilgili olarak 'Bu suça ortak olmayacağız' başlığıyla yayınlayan bildiride imzası bulunan akademisyenlere de seslenen Davutoğlu "İmzalarınızı geri çekin. Terörle aranıza mesafe koyan açıklamalarınızı bekliyoruz" dedi. Başbakan Davutoğlu'nun konuşması sırasında sık sık "İşte başbakan işte teşkilat" şeklinde sloganlar atıldı. 
 
"ESEFLE KINADIĞIMI İFADE ETMEK İSTİYORUM"
Kadir Topbaş burada yaptığı konuşmasında, "Maalesef sadece kendi kurultaylarında tek başına lider olmanın gururunu yaşayan Sayın Kılıçdaroğlu, Sayın Cumhurbaşkanımıza ciddi hakaretlerde bulundu. Esefle kınadığımı ifade etmek belirtmek istiyorum. Esasında bu yaptığı hakaret kendisiyle yıllardan beri siyasette yürüyen dava arkadaşlarınadır. Aynı zamanda milyonlarca oy vermiş destek bu milletin ta kendisinedir" diye konuştu.
 
"TERÖRE BÜTÜNCÜL VE NET BİR BAKIŞ AÇISI GELİŞTİRİLEBİLMİŞ DEĞİL''
Konuşmasında dünyadaki terör eylemlerine dikkat çeken Başbakan Davutoğlu, özellikle ülkemizde yaşanan terör olaylarına dünyanın yeterli tepkiyi göstermediğini ifade etti. Davutoğlu şunları söyledi: "Londra, Madrid, Paris saldırılarından sonra özellikle batı kamuoyunda da teröre karşı bir bilinç oluşmaya başladı. Ancak ne yazık ki teröre bütüncül ve net bir bakış açısı geliştirilebilmiş değil.  Hala senin teröristin iyi, benim teröristim kötü zihniyeti kalkmış değil. Bakın dünya hala özelde Türkiye'de, genelde bölgemizde yaşanan terör olaylarına yeterince tepkiyi göstermiyor. Victor Hugo'nun meşhur bir cümlesi maalesef bugün geçerliliğini sürdürüyor; Paris'te bir adam öldürülse bu bir cinayettir, doğuda 50 bin insan boğazlanırsa bu sadece bir meseledir."
 
"BUGÜNÜN DÜNYASINDA HERKES TERÖRÜN HEDEFİ VE KURBANI OLABİLİR"
Terörle mücadele için işbirliği içinde olmak gerektiğini vurgulayan Başbakan Davutoğlu, "Kimden gelirse gelsin ve amacı ne olursa olsun her türlü terörist odağını mahkum etmek ve lanetlemek gerektiğini artık herkes anlamalıdır. Her türlü terörist örgütle aynı kararlılıkla mücadele etmek, bunun için samimi bir işbirliği içinde olmak gerekir. Uluslararası toplumun terör karşısında ortak bir irade geliştirmemiş olması çok ama çok acıdır. Allah bütün insanlığı korusun. Ama bugünün dünyasında herkes terörün hedefi ve kurbanı olabilir" diye konuştu.
 
TABLO HEDİYE EDİLDİ
Başbakan Ahmet Davutoğlu'na konuşmasının ardından İstanbul İl Teşkilatı adına yapılan çalışmaların ufak resimlerinden oluşturulmuş bir tablo hediye edildi. Davutoğlu, daha sonra çalışmalarından ötürü AK Parti İstanbul İl görevlilerine ve belediye başkanlarına plaket verdi.

Yayın Tarihi : 17.01.2016 : 18:14


Yorumlar

5614
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN