Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Hünü: 2016 Küçülme Yılı Olacak

Hünü: 2016 Küçülme Yılı Olacak
İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Salahaddin Hünü, mali genel kurulunda, ortaklarına 150 bin liraya kadar kredi kullandırma imkanına sahip olduklarını unu söyledi. Başkan Hünü, 2016 yılının bölgede yaşanan olumsuzlar nedeniyle küçülme yılı olacağını öne sürerek, ekonomik kriz yaşanmamasını diledi.

 

İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi mali genel kurulunu yaptı. Hilton Oteli’nde 600 ortağın katılımıyla gerçekleşen toplantıda kooperatifin 1 milyon 727 bin 519 lira gelirinin 1 milyon 376 bin 642 lira giderinin olduğu açıklandı. Ortaklar bütçeyi kabul etti. İzmir Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifi Başkanı Salahaddin Hünü, 2015 yılında kredilerin geri ödenmesinde zaman zaman sorun yaşandığını belirterek, "Sizden ricamız kredi taksitlerinizi temerrüde düşmeden zamanında ödemeniz. Kooperatifimizin amacı protesto ettirmek değil gerçekten ihtiyacı olan ve ödemelerini zamanında yapan veya yapmak için gayret gösteren ortaklarımızın kredi taleplerinin karşılanarak mağduriyetlerinin önlenmesi" dedi. Hünü, en uygun vadeli ve oranlı kredinin esnafa verildiğini öne sürerek, "Vadesi bir yıla kadar olan kredilere uygulanacak faiz oranı yüzde 4, vadesi 1 yıldan fazla olan kredilere uygulanacak faiz oranı ise yüzde 5. Kredi taksit sürelerinin azami 4 yıldan 5 yıla çıkarılması kararlaştırıldı. Kooperatif kefaletiyle kullandırılan kredilerin şahıs üst limitleri 75 bin 150 bin lira arasında kooperatiflerin rasyolarına göre belirlenmiş olup bizim kooperatifimiz 150 bin liraya kadar kredi kullandırma imkanına sahiptir" dedi.
 
Hünü, 2016 yılının bölgede yaşanan olumsuzlar nedeniyle küçülme yılı olacağını öne sürerek, ekonomik kriz yaşanmamasını diledi.

Yayın Tarihi : 17.01.2016 : 14:19

Etiketler : Hünü    Küçülme    Yılı    Olacak    Bölge   


Yorumlar

2735
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN