Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


İzmir'den Kimler Aday Oldu?

İzmir'den Kimler Aday Oldu?
CHP’de Parti Meclisi ve Yüksek Disiplin Kurulu üyelerinin seçileceği kurultayın ikinci günü başvurular tamamlandı. Peki İzmir'den kimler aday oldu?

 

CHP’de Kemal Kılıçdaroğlu’nun yeniden genel başkan seçildiği 35.Olağan Kurultay Parti Meclisi ve Yüksek Disiplin Kurulu üyelerinin belirleneceği seçim yarışıyla tamamlanıyor.

Kurultayda PM ve YDK için başvurular tamamlandı, İzmir’den üst yönetime kimlerin talip olduğu da belli oldu.

İZMİR’İN PM ADAYLARI

Buna göre Parti Meclisi için İzmir’den Genel Başkan Yardımcısı Milletvekili Selin Sayek Böke, Milletvekilleri Ali Yiğit, Tacettin Bayır, Kamil Okyay Sındır, PM Üyesi Elfin Tataroğlu ve İrfan Ünal, Eski Milletvekilleri Erdal Aksünger, Rahmi Aşkın Türeli ve İl Eski Başkanı Bedri Serter’in yanı sıra Mustafa Moroğlu, Banu Özdemir, Öznur Mercan, Tamer Şanlı, Rahmi Aşkın Türeli, Nurgül Uçar, Kazım Umdular, Ali Yiğit, Erdal Aksünger, Mehmet Şakir Başak, Ester Bulut, Ezgi Deniz Urunga, Fatma Doğru, Sevda Erdan Kılıç, Levent Eyipişiren, Berrin Gülçay Dilekçi, Seniye Nazik Işık ve Bahadır Koçak aday oldu.

 YDK’ya İzmir’den başvuru yapan isimler ise şu şekilde sıralandı: Selahattin Balta, Şehrazat Mercan, Mahir Polat, Günsel Sağlam, Nevzat Yıldırım, Ülkü Caner, Süheyla Sumru Karaer, Nilay Kökkılınç ve Fikret Doğan… 

Öte yandan Büyükşehir davasında yargılanan Faik Ahmet Akıncı da İzmir’den Parti Meclisi üyeliği başvurusu yaptı.

4 MİLLETVEKİLİ BAŞVURUDA BULUNMADI

60 kişilik PM üyeliği için başvuru sayısı 600'ü bulurken, İzmir'den 4 milletvekili göreve talip olmadı. Zekeriya Temizel, Zeynep Altıok, Tuncay Özkan ve son Parti Meclisi'nde görev alan Aytun Çıray başvuru yapmadı.

Yayın Tarihi : 17.01.2016 : 13:55

Etiketler : haber    haberler    chp    kurultay    pm    ydk    izmir    başvuru    İzmir\'den Kimler Aday Oldu    kanalben    ben tv       


Yorumlar

9036
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN