Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Fırtına ve Yağmur İzmir’i Vurdu

Fırtına ve Yağmur İzmir’i Vurdu
İzmir’de sabah saatlerinde etkisini lodos ve sağanak yağmur hayatı olumsuz etkiledi. Göle dönen yolda bir bölümü suya gömülen cip ile onu çekmek isteyen kurtarıcı bir süre mahsur kaldı. Bir başka kurtarıcı tarafından her iki araç da sudan çıkartıldı. Ayrıca, körfezdeki vapur seferleri iptal edildi, ağaçlar devrildi, bazı evlerin çatıları uçtu.

 

İzmir’de dün akşam saatlerinde başlayıp aralıklara devam eden yağmur, sabah saatlerinde etkisini arttırarak sağanak haline dönüştü. Öte yandan fırtınanın hızını arttırmasıyla da kentte hayat olumsuz etkilendi.
 
 
Belediye ve itfaiye ekipleri bir olumsuzluk yaşanmaması için önlem alırken, alt yapının yetersiz kaldığı bazı noktalarda, cadde ve yollar göle döndü, rögar kapakları yerinden fırladı. Fırtına nedeniyle ağaçlar devrildi, elektrik kablolarında zarar meydana geldi.
 
 
CİP VE KURTARICI MAHSUR KALDI
Balçova İlçesi’nde, Barkan Güven, yönetimindeki 35 CCB 68 plakalı ciple göle dönen yola girdi. Yol kenarındaki çukura giren cipin arka kısmı havaya kalktı. Cipi çekmek üzere gelen kurtarıcı da yolda mahsur kaldı. Her iki araç da bir başka kurtarıcı tarafından sudan çıkartıldı. Bazı ev ve işyerlerini su bastı.
 
 
 
Şiddetli lodos fırtınası nedeniyle İzmir Körfezi’ndeki tüm vapur seferleri iptal edildi. Bostanlı İskelesi’ne bağlı bir gemide, iskeleye sürtme sonucunda hafif hasar oluştu. Büyükşehir Belediyesi Fen İşleri, Park Bahçeler ve itfaiye ekipleri olumsuzluk yaşanan bölgelerde çalışmalarını sürdürüyor.
 
 
BAYINDIR'DA YOLLAR GÖLE DÖNDÜ
 
İzmir’in Bayındır İlçesi’nde, akşam saatlerinde etkili olan sağanak yağış hayatı olumsuz etkiledi, yollar sular altında kaldı su baskınları yaşandı.

Pınarlı Mahallesi’nde gündüz başlayan ve akşam saatlerinde etkisini arttıran şiddetli yağmur hayatı olumsuz etkiledi. İzmir-Ödemiş Karayolu’nun Pınarlı Mahallesi mevkiinde yol sular altında kaldı, sürücüler zor anlar yaşadı. Aynı mahallede bazı evlerde su baskınları da yaşandı. Derelerin taştığı yağmur sonrası belediye ekipleri tahliye çalışmalarına başladı.

 

Yayın Tarihi : 17.01.2016 : 13:43

Etiketler : Fırtına    Yağmur    İzmiri    Vurdu    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

6202
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN