Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Sevimli Dostlara Sıcak Yuva

Sevimli Dostlara Sıcak Yuva
Bornova’da, sokak hayvanlarını soğuk kış günlerinde sığınabilecekleri bir yuvaya kavuşturmak için anlamlı bir işbirliği yapıldı.

 

Ege Üniversitesi öğrencileri Bornova Belediyesi’nin kursiyer çocuklarıyla birlikte köpek kulübeleri hazırlayıp rengarenk boyadı. Kulübeler ilçenin ihtiyaç görülen noktalarına yerleştirildi.
 
Bornova Belediyesi soğuk havalarda sokaklarda can dostlarını unutmuyor. Özellikle kış aylarında yiyecek ve içecek su sıkıntısını yoğun olarak yaşayan sokak hayvanlarına sıcak yuvalar hazırlandı. Ege Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Sanat Tarihi Bölümü öğrencilerinin topluma hizmet uygulamaları dersi kapsamında Bornova Belediyesi ile işbirliği yaparak hazırladığı kulübeler Bornova’nın mahallelerine ve köylerine yerleştirildi. 
 
 
İÇLERİNE YİYECEK VE İÇECEK DE BIRAKILABİLİYOR
Üniversite öğrencilerinin Bornova Belediyesi’nin kursiyer çocuklarıyla birlikte boyadığı rengarenk kulübeler vatandaşlar tarafından da çok beğenildi. Hayvanseverlerin içlerine yiyecek ve içecekler de bırabileceği kulübelerin sayısının artırılacağı belirtildi.
 
 
'ZOR DURUMDA OLANIN YANINDAYIZ'
Bornova Belediye Başkanı Olgun Atila, ‘Sokak havyanları yaşamlarını sürdürmek için insanların ilgisine ve yardımına muhtaç. Özellikle havaların soğuduğu bu günlerde bu ilgiye daha çok ihtiyaçları var. Belediye olarak pek çok benzer projeyi hayata geçirerek elimizden gelen desteği veriyoruz. Zor durumda olanın yanındayız. Üniversite öğrencilerimizin ve çocuklarımızın biraraya gelerek gösterdikleri duyarlılıktan da büyük bir gurur duyuyoruz. Bu yaklaşımın herkese örnek olmasını diliyorum” dedi. 
 

Yayın Tarihi : 17.01.2016 : 11:16


Yorumlar

9101
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN