Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Sarıkamış’ta Kış Oyunları Festivali Başladı

Sarıkamış’ta Kış Oyunları Festivali Başladı
Kış Oyunları Festivali, kristal karı ve sarıçam ormanlarıyla ünlü Sarıkamış Cıbıltepe Kayak Merkezi’nde gerçekleştirildi.

 

 
Serhat Kalkınma Ajansı (SERKA), Kars Valiliği, Sarıkamış Kaymakamlığı, Sarıkamış Belediyesi ve Eksi 36 Derneği’nin işbirliğiyle ’Karda Kışta Oyun Heyecanı’ sloganıyla başlayan festivalin ilk gününde Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti ile İran ve yurdun dört bir yanından gelen 40 off-roadcının katıldığı ralli cross yarışması, bisikletle karlı dağdan inmek, çocuklar için kumandalı oyuncak araba gösterisi, iglo yapımı etkinlikleri düzenlendi.
 
Kars Valisi Günay Özdemir, açılışta yaptığı konuşmada, faaliyetleri uluslararası düzeye çıkarmak için ilk adımı attıklarını söyledi. Sarıkamış’ın doğal güzellikleri, turizm potansiyeli ve alt yapısıyla daha büyük organizasyonlara ev sahipliği yapacağını belirten Özdemir, "Biz gelecek yıllarda bu tür faaliyetleri uluslararası alana taşımayı hedefliyoruz. Sarıkamış dünyada bu tür faaliyetlerin yapılacağı ender yerlerden birisidir. Bu sene bu faaliyetlerde kamu ve yerel iş adamlarımız sponsor oldu" diye konuştu.
 
Sarıkamış Belediye Başkanı Göksal Toksoy da, Sarıkamış’ın yaz ve kış 12 ay turizm faaliyetlerinin yapılacağı bir yer olduğunu söyledi. Toksoy, Sarıkamış’ta uluslararası boyutta etkinliklerin yapılması için çalışmalar başlattıklarını anlattı.
 
KAR ÜSTÜNDE RALLİ NEFES KESTİ
 
Türkiye Rally Şampiyonu Murat Bostancı’nın, etkinlikler kapsamında kar üzerinde yaptığı gösteri büyük ilgi gördü. Sarıkamış’a ilk kez gelip kar üzerine çıktığını belirten Murat Bostancı, "Çok keyifli güzel bir organizasyon. Ben Avrupa şampiyonası için iki hafta sonra Letonya’da kar üzerinde yarışacağım. Bu yüzden benim için iyi bir antrenman oldu" dedi.
 
Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Spor Toto Teşkilat Daire Başkanlığı’nın desteğiyle yenilenen Sarıkamış Kayak Merkezi’nin ikinci etap telesiyej istasyonunda deneme sürüşü gerçekleştirildi. Test aşaması yapılan tesisin ilk sandalyesi Türk bayrağı ve çam fidanlarıyla süslenen sandalyeler alkışlar eşliğinde sefere başladı. Kafkas Halk Dansları topluluğu açılışta gösteri sundu.
 
Etkinliklere, Kars Valisi Günay Özdemir, Iğdır Valisi Davut Haner, Ak Parti Kars milletvekilleri Ahmet Arslan, Selahattin Beyribey, Ardahan Belediye Başkanı Faruk Köksoy, Sarıkamış Kaymakamı Yusuf İzzet Karaman, Sarıkamış Belediye Başkanı Göksal Toksay, çok sayıda kayak sever katıldı. Kış oyunları festivali yarın da devam edecek.

Yayın Tarihi : 16.01.2016 : 17:24

Etiketler : Sarıkamışta    Kış    Oyunları    Festivali    Başladı    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

8243
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN