Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Derecik 18 Gündür Elektriksiz

Derecik 18 Gündür Elektriksiz
Hakkari’nin Şemdinli İlçesi’ne bağlı Derecik Beldesi’nde kar yağışı ve fırtınanın enerji nakil hatları ve direklere zarar vermesi nedeniyle 18 günden bu yana elektrik verilemiyor. En büyük sıkıntıyı beldede okula giden ve gaz lambası ışığında ders çalışmak zorunda kalan öğrenciler çekiyor.

 

 
Hakkari’nin Şemdinli İlçesi ve çevresinde 30 Aralık 2015’te etkili olan yoğun kar yağışı, ulaşımı aksatırken, Derecik Beldesi’ni de elektriksiz bıraktı. Fırtınanın enerji nakil hatları ve direklere büyük zarar vermesi sonucu 30 Aralık’tan bu yana beldeye elektrik verilemediğini belirten belde sakinleri bir an önce bu sıkıntının giderilmesini isterken, enerji nakil hatlarının onarılması için de çalışmaların sürdürüldüğü belirtildi.
 
Elektrik kesintileri nedeniyle öğrenciler, mum veya gaz lambası ışığında ders yaptıklarını, bu nedenle doğru düzgün ders çalışamadan akşam saat 18.00-19.00 sıralarında yatmak zorunda kaldıklarını söyledi. Öğrenciler, yetkililerden bu sorunlarına bir an önce çözüm bulmalarını istedi.

Yayın Tarihi : 16.01.2016 : 15:16

Etiketler : Derecik    Gündür    Elektriksiz    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

3156
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN