Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Kayseri’de Kadınlar Güçlerini Birleştirdi

Kayseri’de Kadınlar Güçlerini Birleştirdi
Kayseri’de sivil toplum kuruluşlarının kadın temsilcileri bir araya gelerek, ’Kayseri Kadın Platformu’ oluşturdu. Platform, kadının kalkınması yoluyla toplumun maddi ve manevi kalkınması için çalışacak.

 

 
Kayseri Kadın Platformu’nun tanıtımı için bir toplantı düzenlendi. Toplantıda konuşan Platform Sözcüsü İsmihan Güler Üçok, Sultanahmet Meydanı’nda meydana gelen patlamayı, terör örgütünün sürdürdüğü eylemleri şiddetle kınadıklarını bildirdi. Üçok, ’’Sonuna kadar, tüm gücümüzle, imkanlarımızla ve gerekirse canımız pahasına devletimizin ve güvenlik güçlerimizin yanında olduğumuzun bilenmesini istiyoruz’’ dedi.
 
Platform Sözcüsü Üçok, Kayseri’de bulunan meslek odaları, sivil toplum kuruluşları ve siyasi partilerin kadın temsilcilerinin bir araya gelmesiyle oluşturulan platformun amacının, kadının kalkınması yoluyla toplumun maddi ve manevi kalkınması için çalışma yapmak, bu konuda yardımlaşma ve dayanışmayı sağlamak olduğunu kaydetti. Üçok, ’’Kadınların kamu hizmetlerine erişimi konusunda kamu kurum ve kuruluşları ile yerel yönetimler olmak üzere tüm kamuoyunda farkındalık oluşturmak, işbirliği sağlayarak güç oluşturmak ve kentteki kadınların durumlarını iyileştirmek için çalışacağız. Şehrimizde bulunan sivil toplum kuruluşlarının, gönüllü kadın kuruluşları arasında koordinasyonu sağlamak, aynı amaç doğrultusunda çalışan kuruluşların platforma katılmasını sağlayarak, birlik ve beraberlik içinde kadın emeğini değerlendirme yollarını aramak ve bunun gerçekleşmesi için çalışma yapacağız. Kadınlar arasında dostluk, kültür, sanat ve sosyal alanlarda işbirliği yapmak, engelli, yaşlı, kimsesiz ve yoksul kadınlara gereken yardımı yapmak da amaçlarımız arasında yer alıyor. Kayseri’de 27 kuruluşumuzun kadın temsilcileri bir araya gelerek mutabakat sağlamış ve birlik, beraberlik içerisinde ortak çalışmalarına başlamıştır. Kayseri Kadın Platformu olarak kadınlarımızın da bir araya gelerek önemli işler başarabileceğine inancımız tamdır’’ diye konuştu.

Yayın Tarihi : 16.01.2016 : 12:57

Etiketler : Kayseride    Kadınlar    Güçlerini    Birleştirdi    Genel    Kanalben    Haber   


Yorumlar

3261
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN