Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Ege’de Umut Yolculuğu Hız Kesmiyor

Ege’de Umut Yolculuğu Hız Kesmiyor
Bodrum’dan bot ve balıkçı teknesiyle umut yolculuğuna çıkan Suriye ve Pakistan uyruklu 118 kaçak, Türk ve Yunan Sahil Güvenlik ekiplerince kurtarıldı.

 

 
Yalıkavak Mahallesi Küdür Mevkii’nden bindikleri 15 metrelik balıkçı teknesiyle Yunanistan’ın Kilimli Adası (Kalimnos Adası) geçmeye çalışan aralarında kadın ve çocukların da bulunduğu 105 Suriyeli, bugün saat 04.00’te, Kargı Adası kayalıklarına çarpınca zor anlar yaşadı. Kayalıklara oturan teknede mahsur kalan Suriyelileri balıkçıların da yardımıyla Türk Sahil Güvenlik ekipleri kurtardı. 105 kaçak, Yalıkavak Limanı’na getirildi.
 
Turgutreis’ten 5 metrelik lastik botla Yunanistan’a ait İstanköy Adası (Kos Adası) geçmeye çalışan Pakistan ve Suriye uyruklu 13 kaçağın içinde bulunduğu bot ise fırtına ve akıntı yüzünden Psemiros Adası açıklarına sürüklendi. Su alarak batma tehlikesi geçiren bottakileri, saat 07.00’de devriye görevindeki Yunan Sahil Güvenli ekipleri fark etti. Bazıları denize düşen mülteciler, kurtarılarak Kilimli Adası’na götürüldü.

Yayın Tarihi : 16.01.2016 : 12:31

Etiketler : Fırtınaya    Rağmen    Egede    Umut    Yolculuğu    Hız    Kesmedi    Kanalben    Haber   


Yorumlar

7496
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN