Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Çiftçiler Akıllı Sayaçlarını Seçti

Çiftçiler Akıllı Sayaçlarını Seçti
İzmir’in Seferihisar Belediyesi ile DSİ İzmir Bölge Müdürlüğü arasında yapılan protokolle yapımına başlanan ’Seferihisar Sulaması Rehabilitasyon Planlama Projesi’nde, çiftçilerin kullanacakları akıllı sayaçların alınacağı firma, oylamayla belirlendi.

 

 
Seferihisar Belediyesi Kültür Merkezi’nde toplantı düzenlendi. CHP’li Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, İlçe Tarım Müdürü Ali Özdemir, Seferihisar Belediyesi Tarım Müdürlüğü çalışanları, ilçe ve köylerde yaşayan çiftçiler katıldı. Çiftçilere Beyler Barajı İsale Hattı Yenileme çalışmaları tanıtıldı. İsale hattı yenileneceği, filtrasyon sistemi kurulacağı ve 6.5 milyon liraya mal olacak projenin Seferihisar Belediyesi tarafından DSİ’ye 25 yılda sıfır faizle ödeneceği açıklandı.
 
KURAKLIĞA ÖNLEM
 
Dünyanın iklim değişikliği yüzünden kuraklıkla karşı karşıya olduğunu, bu nedenle hazırlık olmak gerektiğini söyleyen CHP’li Seferihisar Belediye Başkanı Tunç Soyer, "Öncelikle Seferihisar Baraj suyunu Seferihisar’a taşıyan isale hattının yenilenmesi gerektiğini düşündük. Çünkü 5 kilometre hat boyunca çok büyük kaçaklar vardı. 30 yılı aşkın bir zaman önce döşenen sistem bugün için kullanılmayacak bir duruma gelmişti. Sorunun kalıcı bir şekilde çözümü, adil ve tasarruflu su kullanımının mümkün olabilmesi için, baraj çıkışına filtre konmasının, ardından da tüm bahçelere sayaç bağlanmasının gerektiğini tespit ettik. Hem isale hattının yenilenmesine hem filtrasyon sistemi kurulmasına hem de tüm bahçelere sayaç konulmasına karar verdik" dedi. Başkan Soyer, DSİ 2’inci Bölge Müdürü Hayati Çelenk’e, isale hattının yenilenmesi ve filtrasyon sistemin konulması için büyük bir ödeme kolaylığı sağlayarak sıfır faizle 25 yılda ödeme kolaylığı sunduğu için teşekkür etti.
 
Toplantının sonunda çiftçiler kendilerine sunum yapan firmaları dinleyerek yapılan oylamayla kullanacakları sayaçlara kendileri karar verdi. Baylan firması tarafından üretilen ultrasonik akıllı su sayaçları bahçelerde kullanılacak yeni sayaçlar olacak.
 
Projenin 2016 yılı ilkbahar aylarında tamamlanması planlanıyor.

Yayın Tarihi : 16.01.2016 : 11:21

Etiketler : Seferihisarlı    Çiftçiler    Akıllı    Sayaçlarını    Seçti    Bölge   


Yorumlar

2704
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN