Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Bakan Yılmaz: Kalkınma Ülkenin Bütünü İle Olur

Bakan Yılmaz: Kalkınma Ülkenin Bütünü İle Olur
KALKINMA Bakanı Cevdet Yılmaz, "Türkiye, 2023 vizyonu ve daha ötesini gerçekleştirecekse, bunu sadece belli büyük illerlle bellli yörelerin kalkınmasıyla başaramayız, bütün illerin, ülkenin kalkınması ve gelişmesiyle başaracaktır" dedi.

 

 
Yozgat’ta, Orta Anadolu Kalkınma Ajanskı (ORAN) tarafından düzenlenen ’Yozgat Kalkınma Vizyonu Çalıştayı’na katılan Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ile Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, yapılan yatırımlarla ilgili bir dizi incelemelerde bulunduktan sonra Kalkınma Vizyonu Çalıştayı’na katıldı. Bakan Yılmaz burada yaptığı konuşmada, "Türkiye 2023 vizyonu ve daha ötesini gerçekleştirecekse, bunu sadece belli büyük illerin, belli yörelerin kalkınmasıyla değil, bütün ülkenin kalkınması ve gelişmesiyle başaracaktır. Her ilimizin, bölgemizin potansiyelini iyi değerlendirerek yerel aktörlerle harekete geçirmesi gerek. Burada yapılan çalışmalar sadece Yozgat’ın kalkınmasına değil, ülkemizin de daha genel kalkınmasına katkı sağlayıcı çalışmadır. Biz buna kapsayıcı kalkınma diyoruz. Herkesi, bütün kesimleri içine alan, herkesin katkıda bulunduğu ve nimetlerinden de bütün kesimlerin faydalandığı kalkınma" dedi.
 
BAKAN BOZDAĞ: BÜTÜN YOLLAR ORTAK AKILLA YÜRÜTÜLÜYOR
 
Adalet Bakanı Bekir Bozdağ ise yaptığı konuşmada, Yozgat’ta yapılan yatırımlar konusuna değinerek, Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz’a teşekkür etti. Bakan Bozdağ, "Her çalıştayın sonuçları çok önemli. İşin esası, bütün yollar ortak akılla yürütülüyor. Biz bu aklın gereğini yapar, ortak aklın ortaya koyduğu sonuçlar üzerinden adımlarımızı atabilir, çalışmalarımızı yapabilirsek, projelerimizi hayata geçirebilirsek, o zaman başarılı olma, iyi neticeler alma, kendinizi, ailenizi, etrafınızı geliştirme, kalkındırma imkanı daha çok bulabiliriz. O nedenle toplantıların, sorunların tespiti, çözüm önerilerinin ortaya konmasından öteye yol haritesı olarak değerlendirmemiz gerekir" diye konuştu.

Yayın Tarihi : 15.01.2016 : 20:07

Etiketler : Bakan    Yılmaz    Kalkınma    Ülkenin    Bütünü    İle    Olur    Politika    Kanalben    Haber   


Yorumlar

3178
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN