Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


''İlliyet Kurulamaz Mı?''

''İlliyet Kurulamaz Mı?''
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, ’Barış İçin Akademisyenler İnisiyatifi’ bildirisine imza atan akademisyenler için başlatılan soruşturma ve gözaltılara ilişkin, "Burada terör örgütlerine açıkça bir destek var. Çınar Karakolu’na yapılmış terör saldırısıyla, teröristlere destek çıkan bu bildiri arasında bir illiyet bağı kurulamaz mı? Ben hukukçuyum. Bu açıklama yakın bir tehlikedir. Bu tehlike Çınar’da karakola saldırıya dönüşmüş" dedi.

 

Mehmet Ali Şahin, Karabük Esnaf Kredi Kefalet Kooperatifi aracılığıyla alınan, Beşbinevler ile 100’ücü Yıl Mahalleleri arasında yolcu taşımacılığı hizmetinde kullanılacak 45 minibüs için düzenlenen törene katıldı. Kent Meydanı’ndaki törenin ardından gazetecilerin akademisyenlere yönelik soruşturma ve gözaltılara ilişkin sorusunu cevaplandıran Şahin, Türkiye’nin en az 3 terör örgütüyle yoğun mücadele içerisinde olduğunu söyledi. Bu terör örgütlerinin Türkiye ile sorunu olan bazı ülkelerin taşeronluğunu yaptığını belirten Şahin, "Türkiye’yi bu terör örgütleri kanalıyla Suriye’ye ve Irak’a benzetmeye çalışıyorlar. Cizre’de, Sur’da, başka ilçelerde terör örgütü çukurlar kazmak suretiyle haklarını savunduklarını iddia ettikleri Kürt vatandaşlarımıza en büyük işkenceyi yapıyorlar. Güvenlik güçlerimiz, Karabük’te yaşayan vatandaşlarımız hangi güvenlik şemsiyesi altında huzurla yaşıyorsa Diyarbakır’da ki Cizre’de ki vatandaşlarımız da yaşasın diye bu terör örgütleriyle mücadele ediyor" dedi.
 
’TERÖRE AÇIKCA DESTEK ÇIKMIŞLARDIR’
 
Çocuklara eğitim yoluyla bilgi aşılayan öğretim üyelerinin, güvenlik güçlerinin yanında değil de terör örgütünün yanında olduklarını ifade eden açıklama yapmaları karşısında devletin gerekeni yaptığını ifade eden Şahin, şöyle dedi:
 
"Devletimiz ne yapmalıydı? ’Çok iyi yaptınız’ mı demeliydi bunlara? Terör örgütlerine sahip çıkıyorsunuz, onlara bir tek laf etmiyorsunuz ama terörle mücadele eden, şehit olan, gerekirse yaralanan güvenlik güçlerimizi adeta terörist olarak ilan ediyorsunuz. Burada terör örgütlerine açıkça bir destek var. Şimdi bu destek açıklamasından sonra terör örgütlerinin dün gece Çınar’da karakolu ve emniyet birimlerinin kalmış olduğu lojmanları bombalaması, masum insan ve çocukların ölmesi ile bir irtibat kurulamaz mı? Yani Çınar Karakolu’na yapılmış terör saldırısıyla, teröristlere destek çıkan bu bildiri arasında bir illiyet bağı kurulamaz mı? Ben hukukçuyum. Bu açıklama yakın bir tehlikedir. Bu tehlike Çınar’da karakola saldırıya dönüşmüş. Dolayısıyla hiç kimse, ’Bu bildiriye imza atanlara destek oluyorum’ diyerek düşünce, fikir açıklaması bağlamında değerlendirip bu konuyu lütfen amacından saptırmasın. Bu öğretim üyeleri çok yanlış yapmışlardır. Teröre ve teröristlere açıkça destek çıkmışlardır. Halbuki onlardan beklediğimiz devletimizin yanında yer almalarıdır. O nedenle şimdi gözaltına alındılar, bunun hesabı soruluyor diye de hiç kimse şikayetçi olmasın."

Yayın Tarihi : 15.01.2016 : 16:45

Etiketler : Ak    Partili    Şahin    Karakola    Saldırı    İle    Bildiri    Arasında    İlliyet    Kurulamaz        Politika    Kanalben    Haber   


Yorumlar

7261
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLER
YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN