Sınırsız ve kesintisiz Internet Televizyonu, Güncel Haberler: Ben TV


Suriyelilere Kıyafet

Suriyelilere Kıyafet
Dünya Tekvando Federasyonu Başkanı Başkanı Dr. Chungwon Choue ve beraberindeki heyet, Kilis’te ziyaret ettikleri konteyner kentte barınan ve bu sporu yapan Suriyeli sığınmacılara tekvando kıyafeti dağıttı.

 

Dünya Tekvando Federasyonu Başkanı Chungwon Choue ile Avrupa Tekvando Birliği Başkanı Sakis Pragalos, Türkiye Tekvando Federasyonu Başkanı Metin Şahin ve beraberindeki heyetle birlikte Kilis Valisi Süleyman Tapsız’ı ziyaret etti. Heyet, burada Vali Tapsız ile görüştükten sonra Öncüpınar Konteyner Kenti’ni ziyaret etti. Heyet, burada barınan ve tekvando sporunu yapan Suriyeli sığınmacılara moral vermek amacıyla kıyafet dağıttı.
 
Dünya Tekvando Federasyonu Başkanı Dr. Chungwon Choue, sığınmacıların ülkelerinden ayrıl olsalar bile olimpiyatlarda yarışabileceğini belirterek, "Konteyner kenti çok beğendim. Olimpiyat komisyonunun aldığı yeni bir karar var göçmen atletlerle ilgili. Göçmen olsalar da ülkelerinden ayrılsalar da olimpiyatlarda yarışa biliyorlar" dedi.
 
Avrupa Tekvando Birliği Başkanı Sakis Pragalos ise, Suriyeli sporcuların yetişerek Avrupa Şampiyonası’na katılmaları dileğinde bulunarak, "Türkiye Tekvando Federasyonu’nun daha önce başlatmış olduğu proje, Dünya Tekvando Federasyonu’nun geçen yıl hayata geçirdiği insanı yardım programıyla paralellik taşıyor. Dünya Tekvando Federasyonu, kurduğu İnsani Yardım Vakfı ile mülteci kamplarındaki çocuklara tekvando eğitimi verilmesi konusunda çalışmalar yapıyor. Dünya Tekvando Federasyonu, daha önce Ürdün ve Nepal’de gerçekleştirdiği projeyi Türkiye’deki Suriyeli mültecilerle genişletecek" diye konuştu.
 
Türkiye Tekvando Federasyonu Başkanı Metin Şahin de, Türkiye’deki Suriyeli mültecilere yönelik yapılacak organizasyonun genişletileceğini kaydederek, emeği geçenlere teşekkür etti.

Yayın Tarihi : 15.01.2016 : 15:28

Etiketler : Dünya    Tekvando    Federasyonundan    Suriyelilere    Kıyafet    Spor    Kanalben    Haber   


Yorumlar

4658
GÜNÜN MANŞETLERİ


VİDEO HABERLERReklam

YAZARLARBEN TV ŞİFREMİ UNUTTUM

BEN TV'YE GİRİŞ YAPIN

BEN TV'YE ÜYE OLUN